2012. OKTÓBER

5 évesek lettünk

Minden hó első szerdáján vonatra ültünk, és robogtunk nevezetes, elsősorban megyeszékhelyekre. Szorgalmasan utaztunk, róttuk az utakat, hogy minél több szépet lássunk hazánkból. Nem kis meglepetés volt, mikor a megüresedett, lepusztult szovjet laktanyából egy új oktatási központ, a Pázmáneum tárult elénk. Tudván, hogy a közös étkezés szorosabbá fűzi az emberi kapcsolatokat, hosszabb útjainkon együtt ebédeltünk, hogy egyúttal pihenjünk is egyet, Szeretettel koccintottunk egy kis borocskával mindnyájunk egészségére, asztali imádságainkat nem feledve. A különféle hangulatos kisvendéglőkben is vidáman telt minden perc. Mindig jókedvűek voltunk.  A négy év alatt összekovácsolódtunk, barátokká lettünk, megismertük a másik adottságait, körülményeit, megbeszéltük a problémákat, és odafigyeltünk egymásra.  A hosszabb vonatutakon harsány kacagásainkkal keltettünk figyelmet a kocsikban, mert mindig akadt egy-egy tréfa vagy humoros jelenet, történet, amelyet megosztottunk egymással. A földi jókat is igencsak megbecsülve Sárváron fejünkbe vettük, hogy tökös-mákos rétest fogunk enni. Üldözőbe is vettük, de hosszas barangolás után nyoma veszett az ígért csemegének, s helyette egy cukrászdában alaposan belakmároztunk krémesekből, mézes süteményekből, s a réteshiányt megbosszulva szép muskátlit és alkalmas konyhai apróságokat szereztünk be az utunkba eső boltocskákban, amin jókat kacagtunk. Se szeri se száma  rengeteg szép élményünknek, A fertődi kastélytól, a fantasztikus kalocsai  érseki nagytemplomban elkapott alkalmi koncertig, vagy a gyönyörű  egyházi gyűjteményig ugyancsak Kalocsán. Szép emlék Pannonhalma, Esztergom, vagy a Herendi Manufaktúra meglátogatása is, és legutóbb Pákozd, ahol mécsest gyújtottunk magyar hőseink emlékére, akár a szabadságharcra gondolunk, vagy a Donnál elesettekre, imáinkkal itt is az Úr irgalmába ajánlva lelküket.  Hogy megrendülésünket  ezután  a Velencei-tó hullámain ringatózó kishajón oldjuk.  Az élménysor szinte végtelen. Hálás szívvel köszönjük a Teremtőnek, hogy kis társaságunkat ilyen kegyelemben részesítette, hogy a napjainkban ritkán összehozható hivő közösséget, kis baráti társaságot teremtett, akik szeretetben járják együtt a szebbnél szebb magyar tájakat, városokat fáradhatatlan és áldozatos vezetőnkkel, programjaink szervezőjével, aki szívét-lelkét beleadva oly sok örömteli percet szerzett nekünk! Sőt! Ha elhiszi valaki, ha nem, még a szép időről is gondoskodott többnyire, reménytelennek látszó helyzetekben. :)) Reméljük, és imádkozunk is az Úrhoz, hogy segítsége egyben tartson bennünket, és tovább járhassuk utunkat, szolidan, szeretetteljes vidámságban, és az Ő összes teremtett ajándékát értő szemmel megcsodálhassuk a jövőben is.  Istennek legyen hála! Deo gratias!
/ Cs. A./