2012. OKTÓBER

5 évesek lettünk

2008 októberében Lajos atya engedélyével és áldásával meghirdettük a Barangolók első útját a Sas-hegyre. Az első alkalomra 12 fő jelent meg a találkozóhelyen. A bemutatkozás és az információk után elindultunk Budára. Megkezdődött az ismerkedés, és már a hegyen feloldódtak a feszültségek . A tanösvényen előadó vezetett bennünket, s mi közben  a sokszínű őszi természetet csodáltuk, és a hegycsúcson Budapest panorámájában gyönyörködtünk. Havonta három alkalommal indultunk útnak, és kis csapatunk létszáma szépen növekedett, idővel 22 fő lett. Természetesen volt, aki lemorzsolódott, de helyébe új tagot üdvözöltünk. Tavasszal, ősszel  útra keltünk,  a téli időben Budapesten  múzeumot, közintézményeket, látogattunk, nyáron 2 hónap szünet következett.
Megünnepeltük nagy egyházi ünnepeinket és bensőséges klubnapjainkat imádkozással, énekléssel és baráti beszélgetéssel töltöttük. Nem hiányzott a kedves kínálás sem, magunkkal hozott házi süteményekből. Megható volt mindenkor, ahogy klubvezetőnk szép kis saját kezűleg készített ajándékkal lepte meg a klub tagjait. Programunkban szerepelt: számtalan szép magyar nagyváros és kisváros meglátogatása, kegyhelyek felkeresése, ahol énekelve és imádkozva ünnepeltük a Teremtőt vagy a Szűzanyát.   Megjártuk a Szemlő-hegyi-barlangot, bekukkantottunk az orgonaműhelybe, ahol a templomunk orgonája készült, József nádor kriptáját is megnéztük, nemkülönben orosz feleségének kevéssé ismert nyughelyét Ürömön, de jártunk a Tudományos Akadémia képtárában, az Egyetemi Könyvtár patinás olvasótermében pedig megcsodáltuk az ódon iratokat. Elbűvölt bennünket a Magyar Nemzeti Galéria több kiállítása, melyen a magyar történelem nagyjait és a Biblia témáiról készült híres festményeket láttuk. Érdekes volt a levéltári látogatás is, de a Földtani Intézet szecessziós épületében való barangolásunk is sok meglepő felismerést adott. Egészen izgalmas volt különleges kalandunk a Magyar Televízió új épületében, ahol társaink szabályos élő riportot készítettek, illetve felvétel készült egy társunkkal, aki a szokásos meteorológiai jelentést adta elő fejből. Elhűltünk, amikor az MTV végtelen mennyiségű kellék- és ruhatárát megláttuk. De a női kíváncsiság elvitt bennünket a Vendéglátóipari Múzeumba is, hogy megnézzük, hogyan öltöztek a régi asszonyok, és hogyan vendégelték meg barátaikat. A csodaszép Szent István Bazilikánkban tartalmas tárlatvezetés nyomán tárultak fel azok a „titkok”, melyeket eddig nem ismertünk az épületről. Hagyományt teremtettünk, hogy fájdalmas pénteken kihelyezett keresztutat tartottunk László atya, majd Béla atya vezetésével különböző kálváriákon. Kedves férfitársunk több alkalommal is a Szentlélekre gondolva magával hozta szelíd kis postagalambjait, és mi boldogan figyeltük, hogyan röpteti őket a kegyhelyekről, hogy mire hazatérjen, azok már várják a gazdájukat. Első vidéki utunk a szerdai IC kedvezményt kihasználva Pécs volt.