2012. MÁRCIUS

Otthontalanok

Együtt lenni és örülni, ezt jelenti nekem a szerda délután, amikor a Szent Rafael közösségével találkozom. Nem kell sok ehhez: nyitott szív és a másikra figyelés. Arról beszélni, ami az elmúlt héten történt, vagy osztozni abban, ami nyomja a szívet, vagy egyszerűen csak hallgatni. Egy kis zsíros kenyérrel, egy pohár közösen fogyasztott teával otthonosságot teremteni azokkal, akiknek nincs igazi otthonuk. Egymást név szerint ismerni, és ha majd az utcán találkozunk, tudunk egymásnak örülni. Egymást jobban megérteni, miért alakult az élet úgy, ahogy alakult…
Preis Monika

Alapvetően azért járok a Szolgálatba, mert nekem is jó, és hiszem, ezen a heti két alkalmon olyat teszek, ami az Úristen előtt kedves.
Megtapasztalom, hogy lényegünkben nincs közöttünk különbség. Többször rádöbbentem, hogy felnézhetek rájuk, mert az emberségüket, lényeges értékeiket /alázatukat, szeretetüket, önzetlenségüket, türelmüket, szerénységüket/ nehéz körülményeik között is óvják és gyakorolják. Olyan emberek ők, akik igazi nehézséggel küzdenek, akiknek igazi nyomoruk van.
Schmidt Sebastian

Pechan Dávid csellóművész, hét éve önkéntesünk. Preis Monika osztrák szerzetesnő, a Jézus Kistestvérei Közösségből, másfél éve jár hozzánk. Schmidt Sebastian agrármérnök, hét éve hűséges segítőnk.
Maga a szolgálat pedig 18 éve indult a Szent Kereszt Plébániáról, 12 éve lett bejegyzett civil szervezet, közhasznú alapítvány, alapítója a Szent Kereszt Plébánia. Azóta önálló helyen működünk, tavaly ősz óta megújulva, a Ferencvárosi Önkormányzat által felújított közösségi helyünkön, a Balázs Béla u. 13.-ban.
Évente 200-220 kapcsolatunkból kb.120-130 hajléktalan, szenvedélybeteg, a többi más nehéz élethelyzetben lévő személy. Egyéni és csoportos találkozásainkban lelki gondozás és szociális segítségnyújtás történik. Kiemelkedő alkalmak az ünnepek, amikor a zsíros kenyérnél finomabb falatok is az asztalra kerülnek: karácsonykor és húsvétkor a híveink által sütött és nagy szeretettel hozott házi sütemények, melyeket most külön is megköszönök, az ő nevükben is.
A nálunk történő belső gyógyulásokért Istent illeti a dicséret, mi eszközei vagyunk odaszánt időnkkel, tapasztalatunkkal, szakmai felkészültségünkkel. Névadónk, Szent Rafael arkangyal nevének jelentése: Isten gyógyít. Mindnyájan rászorulunk.

2012. március
Mészáros Margit