2012. MÁRCIUS

Orgonaszentelésre

Mi készültünk a méltó fogadtatásra, az orgonaüzemben pedig szorgos kezek építették az új orgonaszekrényt. Ezt nem csak sejtettük, hanem meg is nézhettük az üzemben folyó munkálatokat. Ezek a látogatások a résztvevőknek nagy élményt jelentettek, mert ezen alkalmakkor nyomon tudtuk követni az orgonánk felújítási folyamatát. Akik fáradságot, időt nem kímélve eljöttek, ott a műhelyben láthatták meg először az új orgonaszekrényünket és belső szerkezeteit, mert ott  teljesen készre összeállították az orgonát, kipróbálták, és amikor  tökéletes hangzással megszólalt, akkor kezdték szétszedni, becsomagolni a szállításra.
2009 májusában az alkatrészek megérkeztek hozzánk a Szent Kereszt templomba, majd újra elkezdték az összeszerelését. Ekkor már napról-napra tudtuk követni a munkát, hogy lesz lentről egyre láthatóbb, egyre szebb, és nagyon vártuk, hogy végre meghallgathassuk. Elkészült, de a hangja meg sem közelítette a szépségét. Ezt tudtuk, mert az első ütemben csak a régi orgonánk felújított sípjainak egy része szólalt meg. Egyik szemünk nevetett, a másik sírt, mert nagyon szerettük volna, ha folytathatnánk a II-III. ütemmel a felújítási, bővítési munkákat. Szokták mondani, osztottunk, szoroztunk, de többnyire összeadtunk, és úgy döntöttünk, hogy megrendeljük a folytatást. Külön szerettük volna választani a következő ütemeket, de hamar kiderült, hogy a következő két ütem szétválaszthatatlan egymástól. Hogy oldottuk meg? A folytatást  a következő számban olvashatják.
Cs. Ildikó