2011. MÁRCIUS

Olvasói levél
KÓRHÁZLÁTOGATÁS

Ezt követően Erzsi nénihez jutottam, aki elmondta magáról, ő már közel 100 éves, és több mint élete felét kisebb-nagyobb megszakításokkal ágyban fekvő betegként éli. Erzsi néni egy végtelenül kedves, szeretetreméltó néni, látszott rajta, A HITE ÉLTETI! Az emberekről szeretettel beszélt, és hálás volt minden jó szóért, mosolyért! Pedagógus volt, élete a tevékeny szeretetben tellett, hálát ad a jó Istennek mindenért, és nyugodt szívvel várja,  ha el kell hagynia az evilági életet. Őt hallgatván elgondolkodtam, rohanó világunkban, a nagyvárosi életben mennyi ember magányos, akik keresik a mindennapi anyagi javakat, egyre magasabbra téve maguknak a mércét, a siker számukra a dagadó bankszámla, a talmi csillogás, és nem boldogok!   Sokan nem értik, hogy mi az IGAZI GAZDAGSÁG! Az igazi gazdagság a SZERETET, az Istenbe vetett rendíthetetlen HIT, ami átsegít bennünket életünk minden nehézségén! Hatalmas tanítás ez gyermekeink és a magunk számára is! Sorra jártuk a többi kórtermet is énekszóval, imádsággal, Isten szeretetét hirdetve! Az idő múlását, fáradságot nem éreztem, kissé eufórikus hangulatba kerülvén sajnáltam, hogy  véget ért a látogatás.
Összegzésképpen ez a kórházlátogatás hatalmas élményt jelentett számomra. Csodálatos érzés volt az a szeretet, amivel fogadtak minket. Lajos atyának és állandó segítőinek fáradhatatlan munkája eredményeképpen a „kis drágák” életébe fény költözik, és hétről-hétre izgatottan várják a péntek délutánokat.
 A jó Isten áldja meg munkájukat, erőben, egészségben, és kívánom, a kis csapat létszáma hétről-hétre gyarapodjon! Magam részéről szívesen tevékenykedem a továbbiakban is ebben a csapatban.
Szlávecz Erzsébet Henriette