2010. NOVEMBER

A VÖRÖSISZAPOS ÚT

Egy kis rövid leírásban szeretném megosztani az olvasóinkkal a mi templomunk adományainak útját. A katasztrófa megtörténte óta tervezgetem az utamat, hogy egy kis segítséget tudjak felajánlani az időmből, ami valljuk meg, a mai világban a legnehezebb. A tervezgetést egyre több gondolat követte. Többen megkerestek azzal a kérdéssel, hogy tudnának segíteni. Hozhatnak-e adományokat? Ekkor kértem meg Lajos atyát arra, hogy hirdessük meg a gyűjtést. Jöttek sorban az adományok, nagy segítség volt, hogy csak olyan dolgokat hoztak a kedves hívek, amiket kértünk. Többen pénzadománnyal járultak hozzá, aminek nagy hasznát vettük, mert az utazás előtti napon kaptunk Devecserből kérést olyan dolgokra, amiből nagyon kifogytak, így még gyorsan sikerült megvásárolni ezeket. A szervezgetések, vásárlások után már csak a berámolás maradt, ami nem kis feladat volt, mert mindent ki kellett rámolni, és szétválogatás után fajtánként dobozolni, feliratozni, majd visszarámolni úgy az autóba, hogy minden beférjen. Sikerült úgy elrendezni a dolgokat, hogy a közel 80 liter tejnek is maradt hely, amit másnap útközben vettünk fel. A nehezén túl voltam, már csak az ajándékba vitt süteményeket kellett megsütni. Ezen a feladaton is túljutottam, abban bízva, hogy minden rendben a másnapi indulásra, nyugovóra tértünk.
Másnap reggel korán volt az indulás, az utunkat a Jóisten egy csodás napfelkeltével ajándékozta meg. Ez sok erőt adott, hogy tudjunk szeretetet, odafigyelést vinni azoknak az embereknek, akiknek most erre nagyon nagy szükségük van. Székesfehérvárnál volt a találkozás a tejadománnyal, amit átrámoltunk, majd folytattuk az utat. 9 órára értünk a devecseri elágazáshoz, megdöbbentő kép fogadott. Minden a vörös iszapról árulkodott, egy pillanat alatt némákká váltunk, és nem hittünk a szemünknek. A plébániához hajtottunk, ahol sátrakból osztották a ruhaneműt, tisztító- és tisztálkodási szereket. Kipakoltunk, majd beljebb tolatva a plébániaudvaron az élelmiszereket adtuk át. Majd meglepve láttuk, hogy, mint egy esküvő előkészületekor, nagy üstökben fő az étel, nagy sátorban megterítve, mintha várnák a násznépet, de pillanatok múlva eszméltünk, hogy egy tragédia helyén állunk. Feri atyánál, aki hetek óta irányítja az önkénteseket, jelentkeztünk munkára. Egy kis házat kellett kitakarítani, glettelni és kimeszelni. Két egyetemista fiúval, akik második napja voltak ott, kezdtük el rendbe hozni a házat, ahova szeretnék beköltöztetni a sátrakból a ruha- és élelmiszerosztást, mielőtt beköszönt a hideg téli idő.