2010. NOVEMBER

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
„Hiszem a test feltámadását és az örök életet”

Mit tehetünk mi? Imádkozunk, egyre többet imádkozunk. Minden ünnepi szentmisében, keresztelésen, temetésen, a rózsafüzér imádkozásban mondjuk a „Hiszekegyet”. Imádkoznunk kell, hogy a hitbeli kirablás ellen védjük, erősítsük magunkat!
Imádkozunk, hogy magunkban hordozzuk a feltámadás reményét. Aki a hit koldusain segíteni akar, leginkább azzal tudja megtenni, hogy hordozza magában azt a rendezett egységet, reményének egységét, amit a feltámadás, mint cél képes bennünk összefogni. Ez az összefogás pedig sugárzik anélkül, hogy ez tudatos lenne bennünk.
 Nagy beteg világunk elsősorban nem kenyérre, hanem hitre éhes. Ne múljon el nap, hogy ne suttogjuk el: „Hiszek Istenben, hiszek a feltámadásban”, „…mert hinni akarok, mert sosem volt úgy rászorulva sem élő, sem halott.”!  Amen
Zoltán atya