2010. JÚNIUS

ORGONABŐVÍTÉS

A javaslat lényege, hogy a munkafolyamatot ne bontsuk sok-sok apró részre, mert akkor sokkal drágább lenne az orgona, mint az árajánlatban leírt összeg, és beláthatatlan időre elhúzódna annak befejezése (többször nekiállni, hozzáfogni, felvonulni stb.). Viszont, ha belemegyünk abba, hogy most nekilátunk az orgona további ütemeinek a befejezéséhez, akkor ők meghiteleznék nekünk az anyagköltséget és munkadíjat. A vállalkozó azért ajánlotta fel ezt a lehetőséget, mert a mostani pénzügyi nehézségek miatt kevesebb a megrendelése, mint korábban, és a munkanélküliséget megelőzve szeretne gondoskodni az embereinek munkáról. Azt a feltételt vállaltuk, hogy az orgonát öt év alatt fizetjük ki. A törlesztés évi két alkalommal lenne, egy évközben, a másik esedékes díj pedig november tájékán lenne. Úgy gondoltuk, hogy ezt a lehetőséget nem szalasztanánk el, mert lehet, hogy egyhamar nem tudnánk befejezni az orgonánkat. Ha már belekezdtünk a felújításába, akkor fejezzük is be, mert a szakemberek szerint az orgona mostani állapota (hangzásilag) még a régi szintjét sem éri el.
Kedves Testvérek! Újra meg szeretném kérni Önöket, hogy aki teheti, az újra segítse az orgonaügyet anyagilag, hogy mielőbb ki tudjuk fizetni a kivitelezőnek az orgona bővítéséért a kialkudott összeget. Tudjuk, hogy nem kis áldozatot kérünk Önöktől ebben az anyagilag nehéz, válságos időben. De amennyiben nem állunk neki mi, és nem kezdjük el most, akkor ki kezdi majd el és vajon mikor?

Köszönjük előre is a kedves testvérek támogatásait.

Hálával és imával: Veres Zoltán (a Képviselő Testület elnöke)