2010. JÚNIUS

ORGONABŐVÍTÉS

Kedves Testvérek!

Már biztos tetszettek hallani a hirdetésekben is, hogy újra nekiláttunk az orgonánk bővítésének. Igen, tényleg elkezdtük, illetve folytatjuk a megkezdett munkát.
Biztos sokakban felmerült a kérdés, hogy honnan teremtjük elő rá az anyagiakat, és miért pont az orgonára költjük a pénzt.
Tetszenek tudni. az év végi beszámolóban említettem, hogy mindig figyeljük a pályázatokat, és ha van lehetőség, akkor pályázunk. Az idei évre is adtunk be pályázatot az önkormányzatnak orgonabővítésre, amit meg is ajánlottak a 2010-es évre. A pályázaton mindig fel kell tüntetnünk, hogy mennyit szeretnénk kérni, mennyi a saját önerőnk, a teljes összeg, és ez alapján döntik el, hogy megfelelünk-e az elvárásnak. A pályázaton nyert összeget csak a pályázaton feltüntetett eszközökre lehet és kell felhasználnunk. Amennyiben nem használjuk fel a nyert összeget, vagy másra használjuk, akkor nem kapjuk meg, vagy vissza kell fizetnünk, tehát az az összeg elveszett.
Így megkerestük az orgonaépítő mestereket, hogy megbeszéljük velük, hogy a kapott összeget milyen sípok bővítésére költsük. A mesterek azt javasolták, hogy ez olyan minimális összeg (ami a bővítést illeti), hogy nem lenne gazdaságos ezt elkölteni, de van egy ötletük...
Személyes találkozó alkalmával felvázolták, hogy sokkal többe kerülne nekünk, ha ilyen apránként kezdenénk bővíteni az orgonát, de mivel az eddigi munkák folyamán nem volt probléma a fizetéssel, ezért tennének nekünk egy javaslatot a teljes befejezésére.