2010. HÚSVÉT

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
FELTÁMADT!
Ne keressétek Őt a halottak között!

Fekete vasárnap lila lepellel takarjuk be Jézust a kereszten. Mit jelenít meg ezzel a szimbólummal az egyház? A boldogtalan, bűnben elő, jellemtelen embereknek azt a magatartását, amely utálja a harmóniát. Amely irigy a nálánál okosabbra, szebbre, boldogabbra. Irigy Istenre, Jézusra. Mindezeket ki akarja irtani a társadalomból, önmagából, családja tagjaiból. Jeremiás is, akit nyugodtan tekinthetünk Jézus előképének, ugyanígy áldozata lett a kisjellemű embereknek. Ő maga így panaszkodik: „Pusztítsuk el a fát gyümölcsével együtt, és vágjuk ki az élők földjéből, hogy nevére sem emlékezzenek többé. (Jer. 11,19)
Ezt akarták tenni Jézussal is. Azt gondolták, hogy ami igazság, ami szeretet, ami isteni, azt ki lehet pusztítani, el lehet feledtetni. Ideig-óráig el lehet takarni hazugságleplekkel ezen örök értékeket. Aztán egyszer csak napvilágra jönnek, győznek, feltámadnak.
Ugyan, miért is volt a sírkő lepecsételése, miért is volt az őrök odaküldése? Azt gondolták azok a kiskaliberű emberek, hogy mivel a feltámadás nincs, (az nem fért bele az ő hazug, eltorzult világukba) majd a pászka utáni napon, vasárnap, amikor tömegesen előjönnek hódolói, ők is odamennek. A pecsét és az örök biztosítják, hogy el nem lophatta senki Jézus testét. Ők ott, akkor a rajongó tanítványok előtt maguk hengerítik el a követ, aztán a hullaszag légkörében odakiabálnak a bámuló népnek: Nézzétek! Itt a mesteretek, itt rohad. Jól becsapott titeket!
NEM ÍGY TÖRTÉNT!
Még mielőtt eljött volna az általuk várt idő, a főpapoknak és a nép véneinek kétségbeesve megjelentek az őrök, és remegve jelentették, hogy Jézus kijött élve a sírjából. Két fehérruhás valaki, lehettek azok angyalok is, könnyedén elhengerítették a követ, és Jézus élve, fényesen kijött onnan. Mi nagyon féltünk, és a földre estünk. Nem tudtunk intézkedni.