2009. JÚNIUS

ELSŐÁLDOZÁS

Már nagyon sokat tanultam rólad. És köszönöm, hogy ilyen jól sikerültek a vizsgák. Jézusom adok neked egy ajándékot, azt hogy: rendszeresen imádkozom, szófogadó leszek és anyát is megpróbálom rávenni, hogy elsőáldozó legyen. Nagyon várom már, hogy találkozzunk vasárnap a templomban.
L.N.

Én úgy várom Jézust, hogy a legszebb ruhámba öltözök. Megpróbálok jó lenni, sokat imádkozni: reggel, este, evés előtt, evés után, templomban és kötelező ünnepnapokon.
Én énekelek, imádkozom a szüleimért.
G.A.

Szeretettel, jó cselekedettel belülről. Kívülről: szép ruhába öltözöm. Lelkemben: gyónok elsőáldozás előtt. Imádkozom, a testvéremet felvidítom, mert beteg. Beágyazok anyukám helyett.
B.B.

Már nagyon várom az elsőáldozás napját, amikor életemben először áldozhatok. Érzem, hogy Jézus a szívembe költözött. Mindig fogok templomba járni és törekszem arra, hogy minél gyakrabban találkozhassak Jézussal az Oltáriszentségben.
SZ.P.

Elhatároztam magamban, hogy jól fogok viselkedni. Ez a következőket jelenti:
- minden nap, ahogy eddig is tettem, megtanulom a leckét, felkészülten megyek az iskolába
- tanórákon odafigyelek
- a szüleimnek szót fogadok, bármit mondanak azonnal megcsinálom
- nem beszélek csúnyán
- segítek anyunak
- a hittanleckét megtanulom
- hittanórákon odafigyelek
Én így készülök fel az elsőáldozásra és a vizsgára.
V.R.