friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2009. JÚNIUS

ELSŐÁLDOZÁS

Minden év május végén, június elején tartja templomunk az elsőáldozást, ami egyházközségünk, egyik legszebb és legkedvesebb ünnepe. Megható látni, ahogy a gyermekek ünneplő ruhában, kicsit megilletődve, de csillogó szemmel vesznek részt az első közös áldozásukon. Hosszú hetek felkészítése, a záróvizsga és az első gyónás után következik a nagy esemény: személyes találkozás Jézussal.
Idén 38 gyerek és 2 felnőtt volt elsőáldozó. Néhány gyermek gondolatát közöljük, ahogy Ők várták és készültek a nagy találkozásra.

„Én úgy várom Jézust, hogy sokkal jobb leszek és nem hazudok a szüleimnek. Nem leszek tehetetlen és megpróbálom úgy várni Jézust, hogy tiszta legyen a lelkem.”
Gy.G.

„Én úgy várom Jézust, hogy mindig megpróbálom megírni a leckémet, ha nem értem nem lesek, hanem segítséget kérek a tanítótól.
Ha valaki megpróbál rosszra csábítani, nem engedek neki. Szándékosan nem hagyom ki a misét. Nem káromkodom és nem hazudok. Ha tudok, akkor segítek az anyukámnak és misére szép ruhában megyek.
Én így várom Jézust!”
M.D.

„Izgalommal, kíváncsian, vágyakozva, szeretettel, boldogsággal, kedvesen, reménykedve.”
SZ.K.

„Nagyon örültem, mikor Lajos atyától meghallottam, hogy én is lehetek elsőáldozó. Ez nagyon sok lemondással jár, de szívesen teszem. Mivel Szigethalmon lakom, míg osztálytársaim játszanak az udvaron, addig én tanulok, hogy elmehessek a felkészítésre.
Otthon is sokat segítek az anyukámnak.
Imádkozom a szüleimért, hogy ők is járjanak templomba. Köszönöm Ibi mamának, hogy eljön értem és elhoz, hogy találkozhassak Jézussal az elsőáldozásban.”
Z.V.