friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

2008. NOVEMBER

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
2008 a biblia éve volt

,,Jézus még sok mást is cselekedett -- fejeződik be Szent János evangéliuma: ha időrendben nézem, az egész Biblia --, ha egyenként mind megírnák, azt hiszem, hogy az egész világ nem tudná befogadni azokat a könyveket, amelyeket írni kellene.'' Jézus vállalta, beteljesítette az írást, s épp azzal váltotta meg, hogy túl is lépett rajta. A Bibliát élő szavával, életével magyarázta, s egy élő közösség kezére bízta. ,,A betű -- önmagában -- öl, a Lélek az, aki életet ad''; de a betű épp arra való, hogy a Lélek hordozója legyen.
Ceci tuera cela? A betű, a könyv valóban rejt magában ember-ellenes s így isten-ellenes lehetőségeket is. De Hugo próféciájánál súlyosabb szó Krisztus parancsa: ,,Tanulmányozzátok az írásokat!'' A Szentírást és minden igaz emberi művet, mert a könyvek titkába kapcsolódik a Biblia titka, amint az ember titkába kapcsolódik az Istené. Meg kell tanulnunk úgy olvasni, hogy olvasásunk találkozás legyen: köztünk s a szerző, köztünk s az írásokat kifejtő Mester között.

Jelenits István O. Sch.P