E-mail: szentkeresztbp@gmail.com

A TEMPLOM BEMUTATÁSA

SZENTÉLY

A szentély apszisában álló, magyar márványból faragott főoltárt Seenger Béla készítette. A két lépcsővel megemelt oltárasztalon, gazdagon kiképzett, építészeti elemeket alkalmazó oltárépítmény áll.
Középen helyezkedik el a Szentségház (Tabernákulum), felette oszlopos építmény a Szent Kereszt szilánkját őrző ereklyetartóval ellátott márványból faragott keresztet fog közre.
1935-ben Fábián Gáspár tervei alapján valósult meg a tölgyfából készült berendezés: a Szentélyben elhelyezett kegyúri pad és a három díszszék, valamint a főhajó 2x14 padsora és a kétoldalt hátul álló egy-egy gyóntatószék.
A szentély falképeinek restaurálása 1997-ben készült el.