KRISZTUS MENNYBEMENETELE

És ekkor történt valami.
A homok egy helyen egy kis gödröt készítet magából. Addig-addig mélyítette magát, míg el nem ért az agyagig, ami már nem engedi át magán a vizet. A gödör lassacskán megtelt az oldalról odaszivárgó vízzel. A Nap ekkor így szólt:
- A föld és a víz már megtette a magáét. Most rajtam és a levegőn van a sor. Sugaraimmal fölmelegítem a gödörben összegyűlt vizet, az pára lesz, és felhőként fel tud szállni a földről. A szél egyre feljebb tudja emelni a felhőt, és így Jézus Krisztus visszatérhet a Mennyei Atyához.
- Így is történt – mondta tovább az erdész – a föld, a víz, a napsugár és a szél együtt segített az Úrnak, hogy újra fölmehessen az Atyához. Erre a napra emlékeztek ma a faluban harangszóval az emberek.
A két gyerek mozdulatlanul ült az ágyban. A szemük gyanúsan csillogott.
- Igen – folytatta az erdész – az emberek is szomorúak voltak annak idején. Egészen addig szomorúság maradt a szívükben, amíg rá nem jöttek, hogy ha imádkoznak és szeretni fogják egymást, Jézus Krisztus újra ott lesz közöttük.