KRISZTUS MENNYBEMENETELE

Egy meleg koranyári délelőttön a gyerekek az erdészház előtt labdáztak. Egyszer csak távolból, a falu felől harangszót sodort feléjük a szél.
- Nagyon korán van – nézett fel Gergő az égre – biztos, hogy még nincs dél. Vajon miért harangoznak?
Nóri tanácstalanul vonogatta a vállát. De Gergőt nem hagyta nyugodni a kérdés.
- Hallod? – szaladt be a házba az erdészhez. Harangoznak a faluban, pedig még biztos, hogy nincs dél. Mi történhetett?
- Ma ünnep van – felelt az erdész – azért harangoznak.
- Ünnep? Miféle ünnep? Húsvét már régen elmúlt. És különben is, ma nincs is vasárnap!
- Nincs. Majd este elmondom.
Vacsora és fürdés után a gyerekek egyenes háttal ültek az ágyukon, úgy várták, hogy végre megtudják a délelőtti harangszó okát.

Jézus Krisztus a sivatagban sétált. Tűzött a Nap, perzselt a levegő, égetett a homok, és a forróságban Jézus Krisztus ara gondolt, hogy mennyire szeretne visszamenni a Mennyei Atyához.
A homok így szólt hozzá:
- Érzem, Uram, hogy mire gondolsz, de én egyedül nem tudok segíteni Neked. Nem tudlak visszavinni a Mennyei Atyához, és szintúgy nem tud agyag és kő testvérem se.
Krisztus egy kúthoz érkezett. Megállat mellette és belenézett. A kút vizéből visszaragyogott rá a Nap. A víz pedig így szólt:
- Érzem, Uram, hogy mire gondolsz, de én egyedül nem tudok segíteni Neked. Én csak lefelé tudok folyni, Te pedig fölfelé akarsz emelkedni.
A levegő reszketett a sivatag forró homokja fölött, és így szólt:
- Érzem, Uram, hogy mire gondolsz, de én egyedül nem tudok segíteni Neked. A szél el tud fújni egy virágszirmot. A vihar fel tud emelni akár egy házat is – de én nem tudlak Téged felvinni az Atyához.
A Nap pedig vágyakozva nézett le a földre, ahol Jézus Krisztus sétált.