friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

BARANGOLÓ KLUB KÉPEK

2010. MÁRCIUS

Keresztút a Kiscelli Kálváriánál

A csapat fájdalmas pénteken délután indult útnak. II.János Pál pápa keresztútját imádkoztuk el.
Csendben, összeszedetten jártunk állomásról-állomásra, hallgatva a felolvasó Helgát és Rudolfot, a könyörgéseket közösen mondtuk. Megragadott bennünket a képek kifejezésének természetes egyszerűsége. A kápolnánál már várt és szeretettel fogadott minket Magdolna nővér. A kis kápolna előtt két sorban padok vannak, ami nemcsak pihenésre szolgál, hanem a szertartáson résztvevő hívek részére is. Mi is ide ültünk le.  Rudolf felolvasta a Szentatya Légy áldott mindenek fölött című imáját, majd elénekeltük a Boldogasszony anyánk, és a Nagyasszonyunk hazánk reménye kezdetű népénekeket. Jó volt nézni, ahogy a csapat birtokba vette a kápolnát, ismerkedett vele. Magdolna nővér kedves, közvetlen szavakkal mesélt a kápolna mai életéről. Havonta egyszer – általában a hónap első szerdáján – misét mondanak, de külön kérésre szertartásokat is végeznek. Megtudtuk, hogy a kápolna alatt forrás van, amelyet csövön vezetnek el, és az oltár alatt látható a forrást fedő fafedél.
Induláskor megköszöntük a nővér fáradozását, további jó egészséget, áldott Húsvétot kívántunk. Az úton lefelé megkerestük a forrásnak a kimenő csövét, ketten a korlát alatt átbújva megkóstolták a vizet, jónak és ihatónak találták (lásd a képeket).
Köszönjük a Jóistennek, hogy megadta számunkra ezt a szép napot, mely lelkünk gyarapodására szolgált.
/B.É./