Dr. Szabó Zoltán: A Szent Kereszt Felmagasztalása

De ez az élmény történelművé, világméretűvé tágul. Ugyanis Krisztus megváltói Keresztje nemcsak szimbolikusan, de valóságosan is átfogja, átöleli a földgolyót, az egész emberiséget úgy, hogy átnyúlik az égi valóságba, az örök életbe.
Ennek a világmegváltó kereszt erőterébe vonulnak, viszik, cipelik saját keresztjeiket az emberiség végeláthatatlan tömegei, köztük mi is. Hordozzuk- bűneink, vétkeink terhének keresztjét. Hordozzuk megalázottságunk, kiraboltságunk, szegénységünk, betegségeink, félelmeink, kiszolgáltatottságaink keresztjét. De a menet élén az  Isten-ember Jézus lépdel. Ő, aki megélte mit jelent leköpdösöttnek, halálra ostorozottnak, tövissel koronázottnak lenni, mit jelent kereszttel földre zuhanni. Megélte a mezítelenre vetkőztetést, a porig alázást, így engedni, hogy a fára szegezzék. Három óra hosszat függött ég és föld között, míg kilehelte lelkét. Értünk, érted és értem!!!
Az isteni forgatókönyv szerint három nap múlva kinyílt az eltemetett Krisztus sírja, s a halott Jézus föltámadt! Hatalmas lendülettel, kezén, lábán a szegek helye, oldalán a lándzsa ütötte seb. Ettől a pillanattól a kereszt, amely eddig a szégyen fája volt, a győzelem, az élet fájává lett. Isten erejét hordozó és sugárzó fává, a Krisztusban hívő ember boldogságának, örömének fájává változott.
Napjainkban jelent meg  Dr. Csókay András idegsebész-főorvos könyve, ezzel a címmel: Bátorság az örömhöz. A cím alatt a keresztre feszített Jézus képe. Gazdag orvosi tapasztalatai alapján a Krisztusból áradó örömről hitelesen ír. Biztat, hogy ezt az örömet sugározzuk. Sokat tanulhatunk tőle.
Nekünk is fontos a Szent Keresztről szerzett tapasztalatainkat csokorba szedni.
A nagy történelmi ismereteinket, a bűnt, halált  legyőző Keresztről, amely 2000 év óta tengeri, szárazföldi, csatáknak, forradalmaknak, világháborúknak, világégéseknek kitéve, nem tört meg!
Csokorba kell szedni saját élettörténeteinknek azon győzelmeit,  melyeket nem a szerencse, nem a véletlen, nem a sors – ajándéka, hanem a győztes Istenember Krisztus adott.
Ezek a tapasztalatok adhatják meg azt az ünnepi boldogságot, örömet, amelyben élhetünk, s amelyet sugároznunk kell.
„Íme a Szent Keresztfa, rajta függött valaha a világnak váltsága,
Jöjjetek hát keresztények, hódolattal hajtsunk térdet.”  Amen