2016. SZEPTEMBER

Kerítésfestés

„Mindazok pedig, akik hittek, együtt voltak… (ApCsel 2:44)”
„A közösségben óriási erő van, a hit ereje a közösségben rejlik.”  Ennek ékes példája volt a Szent Kereszt Plébánián megtartott nyár elejei kerítésfestés, ahol a hívek megmutathatták, mit tudnak véghezvinni a közösség erejével, mindemellett egy nagyszerű nap élményeivel gazdagodhattak.
A hívőknek nemcsak önmagukban, a családi és baráti körben, otthoni egyedüllétben kell, hogy megéljék az Úrral való kapcsolatukat, hanem közösségben egymást erősítve, közösségi feladatokat vállalva. Fontos, hogy a hívők közösséget alkossanak, hiszen együttes erővel hatékonyabban mutathatják meg a világnak, miért fontos Isten elfogadása, és mire is képes a szeretet ereje. Együtt olyan erőssé válhatnak, mint külön-külön sohasem. Egy jó közösség mindig erősebb, mint az egyes hívek ereje összeadva. Ha bedobunk egy kavicsot a tóba, az általa vetett hullámok egymást erősítik és megsokszorozzák a hatást. A hívek ugyanígy erősítik egymást, és ha jól végzik a dolgukat – hitet sugároznak a világ felé -, az sosem marad észrevétlen, ahogy ebben az esetben is történt.
A plébánia június11–re hívta össze a híveket kerítésfestésre írásban a templom ajtaján és bent a padokon elhelyezett meghívókon illetve Lajos atya a miséken, hittanórákon szóban is hirdette ezt a lehetőséget. Kérte mindazok megjelenését, akik időt tudnak szakítani, erre a tulajdonképpen családi közösségi napra, egyúttal támogatva az egyházközséget, de nem a megszokott módon pénzadománnyal, hanem a szabadidejüket és munkájukat feláldozva. Cserébe a plébánia egy jó hangulatú, szombati egész napos rendezvénnyel hálálta meg a segítséget. A templomkertben, a szervezésben résztvevők étellel, itallal, ebédre bográcsban készült egytálétellel és házilag készített süteményekkel készültek. A szervezőknek külön köszönet, segítségükkel tényleg minden adott volt egy örömteli nap eltöltésére.
Ez az együtt töltött nap jó alkalmat adott arra is, hogy a templomba járó hívők, felnőttek és gyermekek egyaránt közelebbről megismerjék egymást, miközben segíteni tudtak az egyházközségükön is.
Mialatt a templomkert körül délelőtt a festésben részt vevő felnőttek és gyermekek szép számban csiszolták és előkészítették, majd újramázolták a kerítés elemeket, a kisebbek játszhattak, focizhattak, a segítők, szervezők pedig közösen készítették el bográcsban a pörköltet. Lajos atyát elszólította délelőtt a kötelesség, de ebédnél már ő is tudott csatlakozni, és délután a hívekkel együtt csiszolta a kerítést, amíg el nem eredt az eső. Szinte a teljes kerítés hosszát még aznap sikerült befejezni, még az eső ellenére is, ami nem valósulhatott volna meg a sok segítő kéz nélkül.
Példaértékű, ahogy a Szent Kereszt egyházközösség tagjai, nyugdíjasok, családok, felnőttek és gyerekek Lajos atya aktív támogatásával véghezvitték ezt a plébániát segítő, nagyszerű kezdeményezést. Minden gyülekezetnek és minden embernek meg kellene ragadnia az összes ilyen lehetőséget, hogy közelebb kerülhessenek az Úristenhez és a templomhoz, hogy az ne csak egy elkülönült, elérhetetlen szakrális hely legyen, ahova csak a vasárnapi istentiszteleten teszik tiszteletüket. Ezúton ajánljuk mindenkinek a figyelmébe, legközelebb azok is próbálják ki, akik ezt idén nem tehették meg!
                                           T.T.