2016. NOVEMBER

Vessétek mélyre a hálót

2016. szept. 24-én látogattunk el Homokbödögére, ahol megünnepeltük Mihalovics Zsigmond, a Caritas megalapítójának 85. évfordulóját, majd a 25 éves újbóli megszervezést is.
A rendezvényen Erdő Péter ünnepi misét celebrált, majd emléktáblát avatott fel Mihalovics Zsigmond tiszteletére.
Isten országáért munkálkodó ember volt Mihalovics Zsigmond, és példát mutat nekünk, világiaknak életével.
Érdemes elolvasni az ő életét, munkásságát a fiataloknak is az interneten!
Óriási hittel és az akkori körülmények között (no mobiltelefon stb...) szervezte meg a szegényekhez való eljutást, ellátást. Gyermekeknek nyaraltatást biztosított, s mindezekről személyesen is meggyőződött, hogy kérésének megfelelően minden rendben megy-e.
Lehetne még sorolni, hogy mi mindent szervezett és tett az emberekért, az egyházért, hazánkért!!!
Jelmondata: "Krisztust..... kenyeret", valamint "Vessétek mélyre a hálót!"
Örülök, hogy személyesen is részt vehettem ezen a kiváló rendezvényen és megtudtam részletesebben is a Caritas alapítójának életét, munkásságát.
Dóra Edit