2016. MÁRCIUS

A hit ajándék, fogadd el!

Erre a témakörre épül fel lelki délutánunk március 19-én, amelyre téged is szeretettel várunk.
Nagyhét közeledtével a töltekezés, felkészülés időszakát éljük.
Készüljünk együtt húsvét titkára: egymás megismerésével, lelki beszélgetésekkel, értékes tanúságtétekkel. A gyermekeket a hittan teremben húsvéti kézműves foglalkozásra várjuk.
Lelki délutánunk egyúttal a korábban Cursillo-n résztvevőket is találkozásra hívja: ez az Ultreya. (spanyol szó jelentése: előre, amellyel a zarándokok biztatják egymást, s egyben az úton a jövő felé való haladást is mutatja.)
Kedves Cursillo-s társam, rád is feltétlenül számítunk, gyere!
Tavaly júniusban indult a Dél-pesti Régió újraszervezése, azóta több sikeres, növekvő létszámú találkozónak, Ultreyának adott otthont a Szent Kereszt Plébánia.
A bennem élő hit: kincs. Ápolása, gondozása éppúgy fontos feladatom, ahogy gyermekeimmel, az ő kis lelkükkel foglalkozom.
A bennem élő hit: fény. A lelket nem lehet dolgokkal megtölteni. Fénnyel lehet megtölteni. Isten fényével.
A bennem élő hit: szabadság. Istenem szeretlek téged, és ez az én szabad döntésem.
Ajándékozd meg Istent és saját magadat március 19-én délután: a házigazda szeretetével vár Lajos atya. Lelki délutánunk szentmisével zárul, előzetesen a húsvéti gyónásra is lesz lehetőség Lajos  és Sándor atyával.
Húsvét diadalmas győzelem. Készüljünk együtt!
Boczkó Zsolt