2016. HÚSVÉT

„A lelkiismeret szentély, amelyben Isten hangja szólal meg.”

Nagyböjti lelki délutánra, és a Dél-pesti Régiós Ultreyára hívott mindenkit március 19-én templomunk ajtaján és újságjában is elhelyezett meghívó.
A lelki délután témája a HIT volt.
Plébánosunk, Lajos atya valóban a házigazda szeretetével nyitotta meg tartalmas programok elé néző délutánunkat. Bevezető gondolatai ráirányították figyelmünket a témára, az igazi, valódi Istenbe vetett hitre. A nyitó gondolatok után kiscsoportokra oszlottunk. Ez jó alkalmat adott arra, hogy az eddig csak látásból ismert embereket megismerjük, hogy ezután néven szólíthassuk egymást. Elmondtuk egymásnak, kik vagyunk, honnan, milyen életállapotból érkeztünk, és megosztottuk azon gondolatainkat is, hogy ki, mit vár ettől a lelki délutántól. Volt, aki megerősítést, -mert munkáját nem ismerik el, volt aki (egy kedves idős botos nénike,) aki „csak” egy jó szentgyónás miatt Csömörről utazott, de volt olyan ember is aki, minden plébániai alkalomra eljön, mert örül, hogy találkozhat emberekkel, hogy vannak ilyen lehetőségek.
Majd vendég lelki vezetőnket, Kövesdy Zsolt atya elmélkedéseit hallgathattuk.
Az elmélkedések gondolatmenete mély volt, de mindenki által követhető.
Zsolt atya János evangéliumából idézte fel előttünk Tamás apostol alakját. Döbbenten hallgattam – kis személyes kötődés miatt is, mert egyetlen fiam e szentről kapta nevét – Tamás Jézus mellett döntésének állomásait.  Ő a sebzettnek hitt, nem Jézus istenségét tartotta fontosnak, hanem a sebzett Istent választotta. Félelmetes az az igazság, hogy Jézus nap, mint nap vérzik értem, és érted is (ki most e sorokat olvassa.)
Viszem magammal azon gondolatokat, ami a sebzettségünk hármasságára figyelmeztet. Ezek a (1.) bűnök okozta sebek, a (2.) más emberek által okozott sebek. A mi Jézusunknak csak ilyen sebei voltak!  És (3.) a jócselekedeteink sebei.
Szomorúan tapasztaltam szervezőtársaimmal együtt, hogy kevesen ajándékozták meg Istent és saját magukat e nagyszerű délután élményeivel, gazdagságával. Számomra elgondolkodtató történeteket, gondolatokat kaptam, amik átszövik napjaimat, rávilágítanak egy –egy hibámra, amik ha eszembe jutnak, próbálok „jó és lelkes” lenni.
Az előbb említett kisfiam 1 éve elsőáldozott másik 44 gyermekkel együtt. Mint édesanya, kérdőn állok az előtt, hogy most, hol vannak e gyerekek és a szüleik? Szeretném kiemelni, hogy mialatt mi a templomban gazdagodtunk lelkileg, addig a gyerekek csodálatos húsvéti dolgokat, ajándékokat készítettek nekünk a plébánia hittantermében, majd a kertben hatalmasat játszhattak. Azután boldogan vettünk részt a lelki délutánt záró szentmisén. Ami külön öröm volt számomra, hogy a gyerekek sem szerettek volna hazajönni „lejönni a Tábor hegyéről”.
De Colores!                                                                   Dubainé P. Karolina