2016. FEBRUÁR

Meghívó

„Az Egyház életének boltozatát az irgalmasság oszlopa tartja”, írja Ferenc pápa az Irgalmasság Szentévét meghirdető bullájában. Fontos tehát, hogy a családok is bekapcsolódjanak a Szentév eseményeibe, hogy az irgalmasság évében „jusson el mindenkihez a megbocsátás hívó szava, és senki ne maradjon közömbös az irgalmasság megtapasztalására szóló meghívás iránt.” (MV 19).
Meghívjuk a plébániánk családjait, hogy február 13-án 14 órakor kezdődő Irgalmasság lelkinapján együtt vegyünk részt a Szent István Bazilikában, és együtt haladjunk át a szent kapun, mint egy család, egy közösség. A Szent Kereszt templom előtt találkozunk 13 órakor, és együtt zarándokolunk a Bazilikába. Mutassuk meg a „világnak” Jézus végtelen szeretetét. Erre a napra, a szentkapun való átmenetelre a karácsony előtt kiosztott felkészítő füzet imáival készüljünk.