2015. SZEPTEMBER

Beköszöntő

Kampfmüller Sándornak hívnak. 1987. szeptember 30.-án, Tatán születtem. Egy öcsém van, aki három évvel fiatalabb nálam. Általános iskolámat Naszályon végeztem el. Alsó tagozatos koromban kezdtem el járni hittanra, a plébános minden héten Tatáról jött ki nekünk hittant tartani és vasárnap misézni. Nyáron szervezett számunkra, hittanosoknak tábort.  A középiskolát Győrben a Czuczor Gergely Bencés gimnáziumban végeztem, ahova a jelentkezésemet öreg győri bencés diákok hatására adtam be. Itt nagyon összetartó közösség alakült ki mind az osztálytársakkal, mind a kollégista társakkal. Megismerkedtünk a bencés regulával és a bencés atyákkal. Köztük megtapasztaltuk a benedeki jelszó: ”dolgozzál és imádkozzál” mindennapi megvalósulását. A bencés atyák a közös szerzetesi imákra mindig hívtak bennünket. Ezeken az imaórákon megtapasztaltuk a közös ima szépségét és erejét. A gimnázium vége felé, úgy döntöttem, hogy továbbtanulni jogi egyetemen szeretnék, mert majd később ráérek eldönteni, hogy a jogon belül mivel foglalkozzak egy életen át. Az Isten azonban ezt nem így gondolta. Éreztem, valami hívást, de mindig gyorsan száműztem ezt a gondolatot, érzést. Ahogyan elérkeztek a gimnázium utolsó hónapjai, ez a hívás egyre erősebb lett, ami ellen egyre jobban tiltakoztam. Segítségemre volt ebben a helyzetben az egyik győri teológiai tanár, aki segített meghallanom és megértenem Isten hívását és akaratát. Ilyen előzmények után adtam be 2006-ban jelentkezésemet az Esztergomi Szemináriumba, ahova sikeres felvételi vizsga után felvettek a nyár elején. Nyár közepén megtudtam, hogy felvettek a jogi egyetemre is. Választani kellett. Amikor szeptember elején el kellett volna mennem beiratkozni a jogra, aznap reggel tisztázódott bennem, hogy mi az Isten szándéka velem, mit kell csinálnom. Így ebben a szeptemberben fogadtam el Isten akaratát, és kezdtem el a teológiai tanulmányaimat. A szeminárium végén a szentelési jelmondatul a: Szólj, Uram, hallja a te szolgád! szentírási részt választottam Sámuel könyvéből. Hasonlóan a kis Sámuelhez, elsőre én sem hallottam meg az Isten hívását, azonban Isten kegyelmének köszönhetően meghallottam, és tiszta szívből igennel tudtam rá válaszolni.
2011.-ben diakónussá szenteltek. Féléves diakónusi gyakorlatomat a Szentendrei Keresztelő Szent János Plébánián töltöttem Blanckenstein György plébános és Gájer László káplán mellett. Ekkor megtapasztaltam a szemináriumban tanultak, hogyan kell az életben megvalósítani egy plébánián.
2012. június 16-án dr. Erdő Péter bíboros, prímás, érsek az Esztergomi Bazilikában pappá szentelt, és 2012. augusztus 1-jével a Budapest Terézvárosi Avilai Nagy Szent Teréz Plébánia káplánjává nevezett ki. A papság rendjében, mint káplán azt a küldetést kaptam, hogy az Evangélium hirdetésében a plébánost, Horváth Zoltán atyát segítsem. Ezt tartottuk a fő feladatunknak: Isten szavát, szeretetét hitelesen eljuttatni az embereknek. Mindenki megtalálhatta a maga számára való közösséget kezdve az óvodás korosztálytól a nyugdíjasokig.
2014. augusztus 1-jével a bíboros úr a Budapest Magyar Szentek Plébánia káplánjává nevezett ki, ahol Écsy Gábor atyának segítettem az evangélium terjesztésében. Itt ismerkedetem meg az Országos és Egyházmegyei Karitásznak a munkájával, amelyeknek igazgatója Gábor atya.
2015. augusztus 1-jével a bíboros úr a Budapest Külső-Ferencváros - Szent Kereszt Plébánia káplánjává nevezett ki
Kérem a kedves testvérek imáit, hogy Lajos atyával közösen mindig az Isten élő szavát, az Evangéliumot tudjuk hirdetni minden ember számára.
Sándor atya