2015. PÜNKÖSD

Lourdes-i csoda: Benedek
„hol már ember nem segíthet, a te erőd nem törik meg”
Sokat hallottunk már a Lourdes-ban történt csodákról, de még nem adatott meg, hogy személyesen is ismerjünk olyan embert, aki érintett lenne Istennek e fantasztikus kegyelmével. Örömmel mondjuk, s adjuk tudtul mindenkinek, hogy ez már a múlté, hogy egyházközségünkben egy fiatal házaspár részese lehetett a csodának, ami Lourdes-ban történt. De mindenről inkább beszéljen az édesanya, aki leírja kálváriájukat, s akinek a történetét nehéz könnyek nélkül végig olvasni.

Történetünk nem Lourdes-ban kezdődött és nem is ott ér véget. Mégis életünk legnagyobb és legszebb csodája ott történt. Ezt szeretném megosztani a kedves olvasókkal.
Férjemmel, 14 évvel ezelőtt ismerkedtünk meg, és 1 év múlva össze is házasodtunk. Sajnos az esküvőnk utáni évben súlyos autóbalesetet szenvedtem. A jó Isten csodájával ebből szépen felépültem, ám a gyermekvállalással évekig várnunk kellett.
Később egy újabb autóbalesettel és súlyos szembetegséggel kellett megbirkóznom, ami szintén késleltette a gyermekáldást.
Aztán, ahogy lehetett, szerettünk volna mihamarabb kisbabát, hármat is. Ám legnagyobb bánatunkra a gólya elkerülte a házunkat.
Orvoshoz fordultunk, aki a méhem rendellenes fejlődését állapította meg. Elküldött minket az I. számú Nőgyógyászati Klinika hormon- meddőségi osztályára, mondván: "Maguknak természetes úton nem lesz gyermekük." Ekkor megkezdődött egy nagyon sok erőt, energiát, időt és türelmet igénylő kálvária. A hosszú és gyakran fájdalmas vizsgálatok után kezdődtek a gyógyszeres, injekciós kezelések, beavatkozások. A jó Isten erőt adott ezekhez. Egy kisbabáért örömmel vállaltam mindent.
Közben elhatároztuk férjemmel, hogy elmegyünk Szent Ritához, a lehetetlen esetek szentjéhez, akihez mindennap imádkoztunk gyermekáldásért. Tavalyelőtt nyáron el is jutottunk Casciába, ahol Szent Rita épen maradt teste előtt imádkozva eszembe jutottak szavai: "Ha hisztek az Úristenben, nem létezik olyan, hogy lehetetlen." Bizonyítva hitünket és bizalmunkat, vettünk egy etetéshez szolgáló előkét jövendő gyermekünknek.
Ősszel kiderült, hogy már csak az egyik petefészkem működik, és az orvos is csak egy százalék esélyt adott arra, hogy gyermekünk legyen. Én akkor azt mondtam neki, hogy ha a jó Istennek tetszik az ügy, akkor majd segíti. Ha nem, akkor elfogadjuk akaratát.
Azon a télen elhatároztuk, hogy ha másképp nem megy, akkor örökbe fogadunk egy gyermeket. Lehet, hogy az Úr ezt várja tőlünk. Tudtuk, hogy 3-4 évet kell várni, így addig is tovább jártunk a Klinikára.
Tavaly júniusban abba kellett hagyni a kezeléseket, mert sajnos a szervezetem semmire sem reagált. Az orvos azt mondta, hogy majd szeptemberben eldönti, érdemes-e folytatni a beavatkozásokat.
Nyáron Franciaországban nyaraltunk, és pár napot Lourdes-ban töltöttünk. Azt a páratlan élményt nem lehet szavakkal leírni, ami ott ért minket. A nemzetközi mise a földalatti templomban, az esti körmenet rózsafüzér imádsággal, a sok tolószékes beteg mosolygós, nyugodt arca könnyeket csalt szemünkbe. Sikerült megfürödnöm a lourdes-i forrás gyógyvizében, ahol sírva csak annyit kértem: „Szűzanyám segíts, hogy a méhemben esetleg egyszer még ki tudjak hordani egy kisbabát”!
Augusztus végén mentünk újra a nőgyógyászhoz újabb vizsgálatra, aki meglepetten kiáltott fel: "Renáta, maga állapotos!" Én halkan csak annyit mondtam, hogy Lourdes-ban voltunk Szűzanyánál. Mire az orvos: "Renáta, maga mindig mondta nekem, hogy ha majd a jó Isten akarja, meglesz a kisbaba. Milyen jó, hogy hitt! Csoda az, ami magával történt." Annál is inkább csoda, ami történt, mert orvosi számítás szerint is Lourdes-ban fogant a kisbabánk.
Ezután következett a várandósság kilenc gyönyörű hónapja. Már a foganás is, a várandósság is és a szülés is áldás és kegyelem volt az égből, így kisfiunk a Benedek nevet kapta, amelynek jelentése: áldott. Az isteni koreográfiába még az is belefért, hogy várandósságom nyolcadik hónapjában is még ministrálhattam, és Isten legszebb ajándéka április 14-én, az én születésnapomon látta meg a napvilágot. Azóta is boldogan éldegélünk hármasban Lourdes-ban fogant kis csodánkkal, akit már régóta a szívünkben hordtunk. Naponta elmondom a zsoltár szavaival: "Áldom mindenkor az Urat, számban dicsérete örökké megmarad. Csodáit magasztaljátok velem, dicsérjük nevét közösen. Ízleld és idd magadba: édes az Úr, boldog, kinek Őbenne van bizalma”. (34. zsoltár)
Minden nap hálát adok azért, hogy Szűzanya és Szent Rita közbenjárására a jó Isten ilyen nagy csodát tett velünk. Hálás szívvel köszönöm Lajos atyának a sok-sok biztatást! Ő évek óta mondta, hogy lesz gyermekünk. A reggeli miséin benne voltam a kehelyben. Ez nagyon sok erőt adott nekem az évek alatt. Szeretném megköszönni Zoltán atya, Ruppert atya és Tibor atya értünk mondott imáit, valamint kántorunk, Brúnó figyelmességét. A miséken sokszor eljátszotta nekem a kedvenc énekemet, a Jézusomnak szívén megnyugodni jó kezdetűt, ami örömömben-bánatomban megnyugtatta szívemet.
Mivel hosszú évek óta ministrálok, sokan ismernek, sokan érdeklődtek és imádkoztak értünk. Köszönöm mindenkinek, aki akár csak egy fohászt is elmondott, hogy ez a csoda megtörténhessen.
A szülés után még az orvos is megjegyezte, hogy ilyen hittel és kitartással teli szép életutat, mint a miénk, még nem látott.
Hiszem, hogy az Úr látta hitünket és kitartásunkat, és Szűzanya közbenjárására szent Fia betöltötte szívünk vágyát.
A csodák a szívünkben élnek, csak hinnünk kell bennük. Ha feltétel nélkül bízunk Isten irántunk való szeretetében és gondviselésében, akkor születhetnek olyan csodák, mint számunkra Benedek.

Azért, mert szerettek, jöttem a világra.
S lettem új fény, csillag, szülők boldogsága.
Szeressetek mindig igaz szeretettel.
A kincsetek vagyok, pici kincs, de ember.

Ádámné Kovács Renáta