2015. NOVEMBER

Kérés

Még nem fordult elő az újságunkban, hogy egy írást, kérést kétszer is közöljünk. Most mégis meg kellett ezt tennünk, az ügy fontossága miatt. Az urnatemetőnkben uralkodó áldatlan állapot miatt ismételjük meg a plébánia hivatalának kérést. Kérjük, vegyük komolyan!

Kérjük a kedves urnatemető látogatókat, hogy a temető rendjét, elfogadott szabályait tartsák be. Nagyon sok jogos panasz érkezik az irodába, hogy akkora csokrok, koszorúk vannak feltéve a táblákra, hogy átlóg, és eltakarja a szomszéd sírhely tábláját.
Az urnatemető rendjébe beletartozik, hogy a földre nem (a temetéseket kivéve) lehet virágot, vázát helyezni, mert nem lehet takarítani. A vésés megrendelésekor lehetőség van arra, hogy kampót vagy virágtartót válasszanak a hozzátartózok, és csak azt lehet a táblára felhelyezni. Ezekre, ezekbe pedig egy-egy szál mű- vagy száraz virágot vagy egy kisméretű koszorút lehet tenni.  Üzletben kapható műanyag kampót vagy saját kezűleg készített műanyag flakonos variációkat nem. Ez azért van, hogy szép egységes maradjon az urnatemetőnk.   Élő virágot csak és csakis a közös virágtartóba lehet tenni. Ennek több oka is van. Az élő virágok bebüdösödnek, akik rendszeresen látogatják a sírhelyet, azoknak is jöhet közbe akadály és nem cserélik. A másik ok az, hogy az élő virágokból szóródik a virágpor, ami olyan nyomot hagy a márványon, amit semmivel nem tudunk eltávolítani. Sajnos nagyon sokan nem veszik figyelembe ezeket a kéréseket, és emiatt több urnafülkét nem tudunk értékesíteni.
Az urnatemető működtetését, rendeletek szabályozzák, melyek a nyitvatartás rendjétől egészen a mécses használatáig kiterjednek. E rendeletek sokaságába beletartozik ÁNTSZ-nek az élővirágokra vonatkozó szabályozása is. Az urnatemetők működését ellenőrzik, s a hiányosságok, vagy a szabálysértések esetén komolyan bírságolnak.
Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy gondolják át ezeket, és segítsék munkánkat, hogy mindig szép, tiszta, esztétikus urnatemetőnk legyen.
Megértésüket köszönjük: Plébánia hivatal

Vissza a tartalomjegyzékhez