2015. JÚNIUS

Egy délután a szeretet jegyében

Több hónapos szervezés eredményeként 2015. június 6-án a Szent Kereszt plébánia adott otthont a helyi cursillisták által szervezett Ultreyának, melyen Székely János püspök atya is részt vett. Ez a szombat délután érezhetően a Cursillón már megszokott szeretetben és közvetlen hangulatban telt. A megjelentek köszöntése után rövid, kiscsoportos beszélgetésben megismerkedtek a résztvevők. Már ekkor is látszott, hogy a negyedik örök nap mindenki fejében ott marad, ha van a hétköznapokban élő kiscsoportja, ha nincs. Folytatásban püspök atya beszélt a negyedik örök nap, a kiscsoport, a Vezetők iskolája és az Ulterya szerepéről, fontosságáról. Őt követte és szavait megerősítette két társunk mély tanúságtétele. Ildikó, aki „régi” cursillós megosztotta tapasztalatát a kiscsoportjáról, az új régiók Cursilló-beindításáról. Nagyon felemelő, megindító érzés látni, ahogy egy felnőtt férfi könnyeivel küzdve mesél az életéről. Őszinte megnyilatkozás arról, hogy a negyedik örök nap, a kiscsoport és a kiscsoportban a társakkal az érzések, élmények megosztása hogyan segített, hogyan adott erőt neki abban, hogy az életének mélységes időszakát elviselje. Például szolgált életével, hogy ő meg tudja tenni Isten segítségével azokat a lépéseket melyek nem csak neki, hanem annak az embernek, akit ő szeret, a kiutat jelenti.
 A tanúságtétel után ismét kiscsoportban, immár „ismerősökkel” az elhangzottak megbeszélése következett. Ezután pedig a május eleji zarándoklatról hallhattunk, láthattunk beszámolót, melyen a világ cursillistái a Szentatyával találkoztak Rómában. A délután zárásaként szentségimádás és szentmise következett, melyet Székely János püspök atya celebrált.
A következő Ultreya időpontja 2015. szeptember 23.  18 óra, amire sok szeretettel várjuk azokat a cursillistákat is, akik most nem tudtak eljönni. Krisztus számít rád!
De colores: Guzsaly Barnabás Dél-pesti régió felelős