2015. HÚSVÉT

Látogatás Brüsszelben!

Kerényi Lajos atya, a mi plébános atyánk 2015. február 25-én Brüsszelben személyesen átvehette az Európai Polgári Díjat.  Hajnalban indult a repülőgép Budapestről, fél 9-kor már a brüsszeli repülőtéren gyülekeztek Európa minden részéből a díjazottak, hogy a hotelbe szállítsák őket.  A hivatalos programot regisztráció után ebéddel nyitották meg az Európai Parlament épületében.  15 órakor kezdődő plenáris ülésre is meghívást kaptak a díjazottak, ahol nagy tapssal köszöntötték őket a képviselők. Minden díjazottról készítettek egy nagy táblát fényképpel, névvel, az adataival, ezekkel a molinókkal rakták körbe a dísztermet. Ebben a teremben fél 6-tól ünnepélyes keretek között egyenként mindenkit név szerint szólítottak a színpadra, ahol átadták az elismerő oklevelet. Koccintással gratuláltak az ünnepeltek egymásnak. A díszvacsora helyett egy kint dolgozó kedves családot (volt piarista osztálytársának fiát) látogatott meg Lajos atya. Egy szép estét töltött a Brüsszelben élő magyarok lelkipásztorával, Havas István piarista atyával és az ő híveivel. Meglepve, de csodálattal hallgatta a brüsszeli lelki élet eseményeit.  Most, amikor Európában oly sokan eltávolodtak keresztény gyökereiktől, itt a pozitív példa: a nem is kis közösség, egy imacsoport, ami családokból, nagy családokból áll. Ahol nem egy-két gyermek él, hanem majd mindegyik családban 4 gyermek. Itt él köztük, bennük a remény, amiért Lajos atya elfogadta az Európai Polgári Díjat, mert bízik abban, hogy ahol sok a bűn, ott túlárad a kegyelem. Mert szükség van a politika, a gazdasági élet mellett szépre, szeretetre, hitre. Ezek nélkül, Isten nélkül nem sikerülhet semmi.
A brüsszeli díjátadó ünnepség másnap délelőtt városnézéssel ért végett. Lajos atya az esti nagyifjúsági hittanon már az élményeiről mesélt a Ferencvárosban, a plébánia hittantermében.
A mi lelkiatyánk, plébánosunk, gyóntatónk kapja a különböző díjakat, elismeréseket, kerületi, fővárosi, országos szinten, és most egy európait. Mi, akik mellette élünk, akik belőle merítjük a mindennapi élethez az erőt, a mosolyt, az örömet, mi nem tudunk díjat, elismerést adni, de tudunk érte hálát adni? Meg tudjuk köszönni Őt a Jóistennek, hogy ott van a gyermekeink mellett, hogy megismerteti velük a hit alapjait, hogy betegeinknek elviszi Jézust, hogy erőt adjon.
Még nem késő, adjunk hálát és köszönjük meg Jézusnak dr. Kerényi Lajos atyát! Legyünk büszkék rá, és imádkozzunk, hogy minél tovább köztünk legyen!
Csákóy Ildikó