2015. DECEMBER

Bérmálkozás a Szent Kereszt plébánián

A november 15-i esti mise különleges volt közösségünk számára, hiszen tizedmagunkkal ekkor járulhattunk a bérmálás szentségéhez. Ezzel elérkezett, amire az elmúlt három hónap intenzív készülésével vártunk.
Az oktatáson Lajos atyától sokat tanultunk keresztény hitünk alapjairól, hiszen felnőtt keresztény életünket fontos, hogy ne homokra, hanem szilárd sziklára építsük. Megtanultuk, hogy Isten nem a hitigazságok megértését, hanem azok elfogadását várja tőlünk, ehhez azonban kegyelmi segítségeket kapunk tőle. A tanórákon Lajos atya mindig nagy türelemmel kérdezte ki tőlünk az elmúlt órák tananyagát, nehogy bárki lemaradjon a csoportból. A tananyag felépítésének alapjául egy kis tanmese szolgált („Maszatos Juci és Lekvár Peti“), melyből megtudtuk, hogy Isten az üdvösségünk útján végig segítségünkre van: a kinyilatkoztatás által megismerhetjük hitünket, a tízparancsolat az életünk KRESZ-szabályait fekteti le, ha pedig életünk során „töltőállomásra“ kell mennünk, úgy a hét szentség lesz segítségünkre.
A bérmálás szentségét Dr. Cserháti Ferenc püspök atya szolgáltatta ki számunkra. A szentmisén a püspök atya a Szentlélek hét ajándékáról beszélt nekünk, mellyel életünk nehézségeiben segít minket, hogy ne térjünk le a helyes, apostoli hit útjáról. Felnőtt keresztényként Isten azzal a feladattal küld minket a világba, hogy életünk példáján keresztül hitelesen közvetítsük Krisztus örömhírét minden embertársunknak. Ehhez a feladathoz kapjuk a Szentlélek ajándékait, de azokat szabad akaratunkból nekünk kell elfogadni. Ahogy Lajos atyától tanultuk, az élet viharaiban szükséges, hogy a Szentlélekhez kössük életünket, ahogy egy facsemetét is a karóhoz kötünk. A Szentlelken soha nem fog múlni: ő mindig ott lesz velünk, ha szükségünk van rá.
Kérjük ezért testvéreinket az egyházközségben, foglaljanak minket imáikba, hogy életünket jó lélekkel „oda tudjuk kötözni“ a Szentlélek támaszához.
W. Miklós