2013. SZEPTEMBER

Kedves Testvérek!

Májusban volt egyközségünk zarándokútja Rómába, ami a részvevőknek felejthetetlen élményt okozott. Nyár végén küldte el élménybeszámolóját Orsi, amit nagy szeretettel közlünk.

Nagyon örültem, hogy lehetőségem nyílt részt venni a római zarándokúton. Már indulásnál nagy kegyelmekben részesültem, mert számomra két kedves ismerős - Szabó Julika néni, akivel 26 évig laktam egy házban, és Fodor Marika néni, anyukám cursillista társa - is részt vett a zarándoklaton, szobatársaim, és segítőim voltak, mivel fogyatékkal élő vagyok.
Utunk csodálatos tájakon haladt, és nem győztem betelni és hálát adni, hogy Isten milyen szépet alkotott!
Jártunk Padovában, Orvietóban, Rómában, Porto San Giorgióban, Loretóban.
Számomra a legnagyobb élményt a Ferenc pápával való találkozás jelentette. Kimondhatatlan boldogság, eufórikus érzés töltött el, amikor szólt hozzánk.
A legemlékezetesebb az őskeresztények módjára történő áldozás volt, amikor is a kenyeret annyi felé törték, ahányan voltunk és a bort egy kehelyből ihattuk.
Csodálatos volt a Porto San Giorgiói sátortemplom, melynek kupolája üvegből készült, és úgy nézett ki, mint egy űrhajó (repülő csészealj). Innen indult el sok missziós család és szeminarista a világ tájai felé az evangéliumot hirdetve.
Megragadó volt a Szűz Mária templom Loretóban, melyet angyalok hoztak Názáretből ide.
A zarándokutat az édesanyám gyógyulásáért ajánlottam fel.
Mátay Nikolett Orsolya