2013. JÚNIUS

Vizitáció a Szent Kereszt templomban

Dr. Erdő Péter bíboros úr végiglátogatja a Főegyházmegye templomait, hogy megismerje a helyi sajátosságokat, a papok, munkatársak munkáját és a plébániai közösségek életét.
A mi plébániánkra április 19-én és 21-én került sor. Nagy izgalommal vártuk a látogatást, amit nagy szervezési munka előzött meg. Főleg azért, hogy a templomi életen kívül bemutathassuk a kerület más intézményeivel való kapcsolatunkat is.
Pénteki program:
10 órakor érkeztek Bíboros úrék, a templom megtekintése adorációval kezdődött, majd az udvar, plébánia bemutatására került sor.
Ebédig a hivatalos dolog, a munka következett, a vizitációs kérdések, anyakönyvek átnézése.
Ebéd után a plébánia területén lévő intézményekhez kísértük a vendégeket.  Először a Lobogó utcai iskolába, ahol a hittanos gyerekek a hitoktatók és tanárok vezetésével kedves zenés bemutatkozást tartottak, amit imával és áldással köszönt meg bíboros úr a gyerekeknek.
Az iskolai látogatást az Idősek Gondozó Otthona követte. Nagyon nagy örömet okozott az idős, beteg otthonlakóknak a vendégek érkezése. A megszokott, egyhangú hétköznapokba beloptunk egy kis színt az életükbe. Manyi néni kedves, gyermeki közvetlensége rögtön jó hangulatot szerzett mindenkinek. Szemünkbe könnyet csalogatott a Tavaszi szél kezdetű ének, amit közösen énekeltek bemutatkozásként. Itt sem maradt el a közös ima és áldás, majd rövid beszélgetés után indultunk meglátogatni két idős nénit az otthonukban (egyikük júniusban tölti be a 100. évét). Ez az életükben, egy olyan ajándék, amit nem felejtenek el soha. Utolsó templomunkon kívüli program a Merényi Kórház pszichiátriai osztálya volt, ahol legalább 40-50 beteg részvételével kezdődött a látogatás, ahol a betegek készültek bemutatkozó műsorral. Ezután az osztályon gitárosok kíséretével meglátogattuk a betegeket. Gyógyulásukért imádkozva fejeztük be a plébánia területén lévő intézmények látogatását.
Fáradtan, de az emberek vendéglátó szeretetével töltekezve érkeztünk vissza a plébániára, ahol már vártak a Karitász csoport tagjai. Bemutatkozás után megismertették bíboros atyát a munkájukkal, feladatukkal.  Ezzel a beszélgetéssel zárult a vizitáció első napja, a vasárnapi viszontlátás reményében búcsúztunk el.
Vasárnap a 9 órás mise után a templomban közösségenként gyülekeztünk, hogy találkozzunk Erdő Péter bíboros úrral, aki 10 órára megérkezett munkatársaival. Elsőként az ovisok köszöntötték a főpásztort, majd a ministránsok. Utána a hittanosok és az ifjúsági csoportunk mutatkozott be. Ezt követően a felnőtt közösségek, a Biblia-, a Lélektan-csoport, a Nyugdíjasklub, és a Rózsafüzér Társulat ismertette meg a közösségi életüket. Bíboros atya megköszönte mindenkinek, hogy részese a plébánia életének, majd a képviselőtestülettel találkozott. Bemutatkoztunk, és elmondtuk, miben segítjük a plébánia életét, hogy veszünk részt a közösségi életben. Rövid beszélgetés után az énekkarunkat látogatták meg, akik a szentmisére próbáltak.
A 12 órás szentmisén hálát adtunk a bíboros atyával való találkozásért, a vizitációért. A szentmisét követően közös ebéden vettek részt Ferencváros polgármesterével, Dr. Bácskai Jánossal és a plébánia papjaival.
A vizitáció befejező programja beszélgetés volt plébánosunkkal, Dr. Kerényi Lajossal és Kosinsky Béla káplán atyánkkal. A kötetlen beszélgetés után megköszöntük a látogatást, és elbúcsúztunk vendégeinktől.
Szeretném megköszönni magam és Lajos atya nevében, hogy a plébánia közösségei az ovisoktól a nyugdíjasokig örömmel és szeretettel jöttek el a találkozásra és mutatkoztak be. Nagy ajándék volt látni és érezni az összetartozást. Köszönjük! Hála legyen Istennek!
Csákóy Ildikó