2013. ÁPRILIS

Idősügyi program

A IX. kerületi Polgármester Hivatallal köztudottan jó kapcsolata plébániánknak. Így volt ez a régi, s így van ez a mostani vezetéssel is. A polgármesterek többször tisztelték meg rendezvényeinket személyes megjelenésükkel, és templomunk is mindig a hivatal rendelkezésére állt különböző koncertek megrendezésére. Most egy újabb közös projektben, az idősügyi programban, ami számunkra nagyon fontos, veszünk részt a polgármesteri hivatallal. Kérem, fogadják szeretettel az önkormányzat programját, s lehetőség szerint minél többen vegyenek részt rajta.

Tavaszi vonósnégyes pillanatok
Időpont: 2013. 04. 16.  16.00. óra
Helyszín: Dési Huber István Művelődési Ház (Toronyház u. 17/b.)
Információ az eseményről: Tavaszidéző komolyzenei koncert Vivaldi, Mozart, Haydn, Bach, Weiner Leó, Boccherini, Mascagni, Piazzola műveiből vett részletekkel, a felcsendülő művekről, szerzőikről rövid ismertető hangzik el a zeneszámok között.
Várható időtartam: 90 perc

Helytörténeti séta
Időpont: 2013. 04. 17. - 10.00. óra
Helyszín: Találkozás a Bakáts téri templom előtt.
Információ az eseményről: Helytörténeti barangolás Belső-Ferencvárosban. A 90 perces séta során megismerkedhetnek Belső-Ferencváros történetével, épített örökségével, irodalmi és művelődéstörténeti emlékeivel. A sétát a Helytörténeti Gyűjtemény vezetője, Gönczi Ambrus vezeti.
Várható időtartam: 90 perc

Vízi torna
Időpont: 2013. 04. 19. - 16.00. óra
Helyszín: Weöres Sándor Általános Iskola (Lobogó u. 1.) tanuszoda
Információ az eseményről: Idősek számára ajánlott ízületkímélő mozgásforma, mely jó hatással van a keringésre és a légzőrendszerre. A tornát gyógytornász vezeti.
Várható időtartam: 60 perc

Programjainkra szeretettel várjuk, észrevételeit, javaslatait szívesen vesszük.
Elérhetőségek: telefon: idősügyi referens: 70/333-1770
e-mail: idosugy@ferencvaros.hu