2013. ÁPRILIS

A képviselő-testület kérése

Minden keresztény családnak, minden hívőnek őszinte öröme a kisebb, nagyobb gyermekek minél nagyobb számban való részvétele a szentmiséken. Minden keresztény családnak kötetelesége is, hogy Krisztus igéje gyermekeiket értelmük nyiladozásánál természetes hatásként érje, és Krisztus szoros közelségbe kerüljön a gyermekekhez.
A mai világban nem szívesen emelünk falakat, korlátokat a gyermekeink köré, és ennek sokszor látjuk következményeit a szentmisék alatt is, mert a gyermekek zajjal, futkározással, játékkal sokszor zavarják az atyákat a szentmise bemutatásában, és a híveknek is gyakran nehéz imádságaikban elmerülni és átélni a szertartást.
De természetesen a felnőtt és idősebb korosztálynak nem szabad szem elől téveszteni a krisztusi igét: „Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket, mert ilyeneké az Isten országa” (Mk 10, 14-16.)
Kérjük a kedves szülőket, hogy hozzák a kisgyermekeiket szeretettel a szentmisékre az Úr Jézus és mindnyájunk örömére, de kicsit segítsenek a templomi rend fenntartásában.
A képviselő-testület javaslata: Vasárnap a délelőtt 9 órás mise a diákmise, ahol a gyermekeknek „joguk” van egy kicsit hangosabbnak, mozgékonyabbaknak lenni. A többi misén kérjük, hogy a zajongó, futkározó gyermekeket vigyék ki az előtérbe, ahol a tökéletes kihangosításnak köszönhetően a szülők részt tudnak venni a szertartáson, a gyermek meg nem zavarja a többi hívőt.
Mindenki megértését, segítségét köszönjük: a képviselő-testület