2012. OKTÓBER

„Legyetek szelídek, mint a galamb, és okosak, mint a kígyó.”
Császár Tibor emlékére

Még nyáron, Lajos atya gyémántmiséje előtti héten rövid szenvedés
után elhunyt templomunk ministránsainak doyenje, Isten egyik kedves
szolgája, Császár Tibor (Tibi bácsi). Életének utolsó másfél évtizedét a templomi szolgálatnak szentelte. Ministrált vasárnap, rendszerint a 10-es (később a fél 11-es), és hétköznap az esti 6 órás szentmisén is. Tevékenyen részt vett a rózsafüzér imádságon, és az esti litániákon. Mindig igyekezett példaképének, Szent Tarziciusznak eleget tenni. Életfilozófiáját leginkább jellemzi a címben szereplő mondat, mely az újságunkban megjelent írásának mottója volt.  Kedves, mosolygós, szeretetteljes ember távozott közülünk. Emlékére Zoltán atya (akinek talán a legtöbbet ministrált) a temetésen elhangzott beszédéből közlünk egy részletet:
…. Tibor barátunk hamvai előtt állva érezzük a pillanatok lelki emelkedését, ezt a rendkívüliséget az Ő életvitelével érdemelte ki. Döntő fontosságú volt életében erdélyi származása, sportoló évei: repülés, vitorlázás, felelősségteljes munkája, munkaköre /a pénzügy világában/. De most mégis a legdöntőbb az Istennel való találkozása, elszámolása az Úrtól kapott talentumáról.
Ebben az örökélet szempontjából fontos érdemszerzésben alkotott rendkívülit. Piarista és ferences diákéveinek fonalát vette föl 70 éves kora fölött, s újra ministrálni kezdett.  A zsoltárokban megfogalmazott vággyal azonosulva: „Csak egyet kérek az Úrtól, egy a vágyam, hogy az Úr házában lakhassak életem minden napján”. Ezért Tibor barátunk nemcsak vasár- és ünnepnapokon, hanem hétköznapokon is – úgy 15 év óta – a Szent Kereszt templomban remek orgánumával énekelt, és olvasásaival járult hozzá a szent liturgia gazdagításához. Hitünk szerint bedolgozta magát az égi, a mennyei körútba.
Ebből a lelkiségből adódóan nemcsak családjáért tett meg mindent, hanem sok rászorulót igaz szeretettel segített, istápolt. A betegségeit szinte hősiesen tudta viselni a derűt sugárzó egyéniség. Mindannyiunknak ma örülni kell, hogy ilyen mélyen istenhívő és istenszerető emberre emlékezhetünk. Aki a jó harcot megharcolta, a pályát végigfutotta, s most hitünk szerint vár rá a győzelmi koszorú, amelyet Isten megad mindazoknak, akik Őt szeretik.
Tibor hagyatéka családjának és nekünk gyászolóknak: – Nem beleragadni a világ iszapjába, hanem mindennap nyitni az égiek, az Isten felé.
Megköszönve derűs egyéniségét Isten oltalmába ajánljuk, és örök nyugodalmat könyörgünk számára.     Amen.