2012. NOVEMBER

Kedves orgonazenét kedvelő Testvérek!

Október 27-én este elkezdődött a "Külső-Ferencvárosi Orgonaesték" sorozat a templomunkban. Minden hónap utolsó szombat estéjén 19 órára szeretettel várunk mindenkit az orgonakoncertekre.
Az első orgonaesténken Kovács Levente orgonaművész játékát hallgathattuk, aki 1979-ben született Kecskeméten.
Magyarországi tanulmányait a Kecskeméti Kodály Zeneművészeti Szakközépiskola elvégzése után, a Győri Zeneművészeti Főiskolán valamint a Szegedi Konzervatóriumban végezte orgona, zongora, szolfézs és egyházzene szakokon Németországban 2007-ben diplomázott.  Nyári mesterkurzusokon vett részt Párizsban és Zürichben. Kovács Leventét e világ legtehetségesebb fiatal zeneszerzői közt említik, akik orgonára komponálnak. Zeneszerzést  Stuttgartban és Budapesten tanult. Jelenleg a Kecskeméti M. Bodon Pál állami zeneiskola tanára.
Fiatal kora ellenére több díjat tudhat magáénak.
Először Georg Muffat: Toccata Sexta műve hangzott el.
Majd a csodás orgona zene után Gál-Tamási Zsombor hegedűművész következett. Közreműködtek: Gál-Tamási Mária hegedű, Kostyák Attila hegedű, Részeg Benedek brácsa, Werner Gábor gordonka és Fervágner Csaba nagybőgő Előadták:
J. S. Bach: E-dúr hegedűversenyét.
Liszt Ferenc: Gyászóda
Robert Schumann: Három kánon, majd meghallgathattuk
Kovács Levente (saját szerzeményét): Páva variációk,
Pikéthy Tibor: Improvizáció a Himnusz fölött művét, amit az 56-os forradalom emlékére ajánlva játszotta a művész úr.
Az utolsó darab: César Franck: Finale-ja volt.
Megköszöntük, hogy az estét velünk töltötték, hogy együtt élvezhettük templomunk csodálatos akusztikáját, Kovács Levente orgonaművész gyönyörű játékát, és nem utolsó sorban a BKM Orgonaépítő Kft.-nek az orgonánkat.
 Ezúton szeretnénk megköszönni az adott adományokat és kérni, hogy akinek tetszett adományával továbbra is támogassa a koncert sorozatunkat, és mesélje el rokonainak, barátainak, ismerőseinek,  azt az élményt, amit a koncerten átélt.

Csákóy Ildikó