2012. NOVEMBER

Lelkipásztori Üzenet: A halál mennyei születésnap

Az őskeresztények igazi és mély hite ihlette azt a gyönyörű fogalmazást. Szent Pál e meggyőződést így írja le leveleiben: „szeretnék Krisztussal lenni, de a ti javatokra vállalom a kereszt további hordozását.”
1. A keresztények is minden időben a hangsúlyt arra helyezték, hogy fölkészüljenek és egymást fölkészítsék a jó halálra és a nagy számadásra, amit senki el nem kerülhet hiszen meg voltak győződve, hogy nincs megsemmisülés, mert a semmi az semmi, és ami létezik az már többé nem lehet semmi.
Ebben a megosztott és hitet vesztett világban vissza kell szereznünk az örök élet reményét és az Isten irántunk való nagy szeretetének meggyőződését.
2. A halál nem az Isten gondolata. Ő nem akarja még a bűnös halálát sem. Mi emberek hoztuk össze bűneinkkel. Ő elrendelte itt maradásunk idejét öröktől fogva, de állandóan motivál, hogy állandóan legyünk készen, mert nem tudjuk sem a napot, sem az órát.
3. A Mennyei Atya megtestesült igéje által közli, hogy nem reménytelen a szenvedés és az elmúlás. Azt elvárja, hogy legyünk készen nehogy váratlanul érjen minket az isteni behívó. A hirtelen és készületlen haláltól ments meg minket Urunk.
4. Jézus meghalt, de föltámadt. Ezért a halál valósága és tudata ne bénítson meg bennünket. Teilhard de Chardin Margit nevű nővérétől tanuljuk meg, mit lehet a szenvedéssel kezdeni. Misztikus paptestvére így ír neki: „Energia születhet a szenvedésből: A szenvedés képes arra, hogy központunkat az Istenbe helyezze át. Margit nővérem! Miközben én kutatom, mint növeli fényét a föld minden szín árnyalata, te mozdulatlanul, ágyhoz szegezve alakítod át fénnyé a világ legszörnyűbb árnyait. Margit Nővérem! Mondd csak, mit gondolhat teremtő Istenünk: kettőnk közül melyikünknek jutott a nagyszerűbb szerep?”
Azt kéri az Úr tőlünk, hogy mi is ily módon szenteljük meg földi szenvedéseinket, egyrészt átalakítva fénnyé, másrészt zúgolódás nélkül felajánlva saját és mások bűneiért.
Lajos atya