2012. JÚNIUS

Az elmúlt 36 év

1976. november 1-jén új káplánt kapott egyházközségünk. Mi, akkori fiatalok örömmel fogadtuk az agilis, tettre kész atyát, aki közvetlenségével hamar népszerű lett köztünk. Nagy dolog volt, hogy 25-30 év korkülönbség ellenére felajánlotta a tegeződést. Akkoriban ez nem volt szokás!
Lajos atya racionalizmusa, hite, életszerűsége meghatározó lett. Prédikációi a mai nap is etalon.
A diktatúra nem engedte a vallási alapon működő kis közösségeket, tehát kirándulni sem mehettünk együtt. 2-3 fős csoportokban külön-külön indultunk el. A találkozási hely és időpont közelében egészen „véletlenül” Lajos atya is éppen akkor, arra túrázott. Innen már együtt gyalogoltunk az erdő közepén lévő tisztásra, ahol közösen vettünk részt szabadtéri misén. Máskor családoknál jöttünk össze egy lelki eszmecserére, feltöltődésre. Abban az időben ez is kockázatos tevékenység volt, de hála Istennek mindig akadt olyan bátor család, akik vállalták az ifjúság befogadását. Szűcs Karcsi bácsiéknál egy egész szilveszter éjszakát tölthettünk. 3 generáció – nagyszülők, szülők, gyerekek - játszottunk, mulattunk, majd éjfélkor Lajos atya szentmisét mutatott be, rövid útmutatóval az új esztendőre. Azon szerencsések közé tartozunk, hogy jegyesoktatásra is hozzá járhattunk.
Miután végigvettük a tananyagot, utolsó alkalommal megcsináltatta a Szondi-féle tesztet, melyből Lajos atya megállapította, hogy nem vagyunk egymáshoz valók! Mi azért ragaszkodtunk az esküvőhöz, így összeadott bennünket. Valószínű nem a teszt volt rossz, hanem a szeretet és a Jóisten csodákra képes!! Ennek az idén már 35 éve.
3 fiúnkat ő keresztelte, hittanra is hozzá jártak, elsőáldozásra, bérmálásra felkészítette őket. Hatalmas ajándék volt Lajos atya ezüstmiséjén Kollár Feri bácsi által vezetett kórussal énekelni, találkozhattunk a prédikációkban oly sokszor visszatérő drága szüleivel! Megható pillanatok voltak!
Köszönjük az elmúlt 36 évet, amit velünk töltött, és kérjük a Jóistent, hogy még nagyon sokáig hallgathassuk őt!
Benkics Tamás és Zsuzsa