2012. JÚNIUS

Csak tudnám, hogy csinálja!

Napjainkban, a moziban vetített egyik film címe ez, amikor a főhős lendületes, sikeres ember, és mindenki csak csodálkozva nézi, hogy vajon, hogy csinálja azt, amit csinál. Ezért jutott eszembe ez a filmcím, mert, kedves Lajos atya, én is csodállak, hogy csinálod?
Hogy bírod, kedves Lajos atya? Én még fele annyi idős sem vagyok, mint Te, negyedannyit nem éltem, mint Te, tízedannyit nem tettem, mint Te, és már attól elfáradok, mikor megnézem a napirendedet. Reggel 5-kor kelsz, mert már 7-kor misézel, utána rohansz a gimnáziumba, mert tanítasz, azután sietsz haza, mert várnak a plébániai hittanóráid. A pihenőnapodon sem pihensz, hisz akkor a kórházban a betegekhez mész, illetve szombaton temetsz, keresztelsz, vagy éppen esküvőt tartasz, azután meg ismét rohansz a barátaidhoz a focipályára, hisz 15 órától focizol, de onnan is el kell jönnöd fél-6 kor, mert 6-tól mise van, és gyóntatsz. Nem is beszélek a plébániai és templomi munkákról. Atyám, hogy bírod? És ezt mind mosolyogva, szelíden, alázattal és lelkesen. Tudod, nem irigylem azokat a kispapokat, atyákat és belőlük lett püspököket, akiknek példaképként Te jársz előttük (mondjuk a világi híveket sem, beleértve magamat), hisz magasra tetted a mércét.
Kedves Tisztelendő Úr! Vigyázz magadra, mert még sokáig szükségünk van rád, és nagyon kellesz nekünk, akiknek lelkesedést, reményt és vigaszt adsz a gondolataiddal, baráti szavaiddal vagy csak egy mosolygós köszönéseddel. A Jóisten éltessen és őrizzen meg Téged! Légy mindig ilyen jókedvű, vidám és lelkes, hisz ezzel az életszemléleteddel nagyon sok reményt, és vigaszt adsz másoknak, még ha nem is mondják el, mert éppen nem tudnak Hozzád férni a körülötted lévőktől! De én tudom, hogy sokan vannak, és nagyon hálásak is Neked ezért. Én is hálával és köszönettel tartozom Neked a mosolyodért, a derűdért, a hitedért és a lelkes bíztató szavakért. Azt hiszem, hogy a megtérésemben, ami már felnőtt koromban volt (annak ellenére, hogy gyerekként jártam elsőáldozási oktatásra), nagy szerepet játszott a kedves és szeretettel teli személyiséged. Mindig előttem van, amiket idézni szoktál: „Urunkat, Krisztust szentül tiszteljétek szívetekben, és legyetek mindig készen rá, hogy mindenkinek megfeleljetek, aki csak kérdezi, hogy mi az alapja reményeteknek” (1 Péter levél: 3:15) Azt gondolom, hogy nálad ezt meg lehet mondani, hogy mi a reménységed oka: a végtelen hited.
Köszönöm a Mindenhatónak, hogy az utamat annak idején erre vezérelte, és köszönöm Neked a sok mosolyt, derűt és kedves baráti és bíztató szavak mellett azt, hogy a közvetlen munkatársad lehetek, és így nap, mint nap találkozhatók Veled.

Szeretettel: Veres Zoltán