2012. HÚSVÉT

Orgonaszentelésre (folytatás)

Kicsit elkeseredtünk, hogy a munkálatok folytatására nem kerülhet sor, mert mindkét ütemre nem állt rendelkezésünkre a 13.900.000.-Ft. És akkor felhívott az Orgonaüzem vezetője, Békés Balázs, és felajánlotta, hogy megelőlegezik nekünk a II-III. ütem munkálatait, és mi évente törlesztjük a fennmaradó összeget. Nagyon meglepődtünk ezen az ajánlaton, de nagyon megörültünk, hogy mégis van remény a felújítás befejezésére, és nem kell éveket várni, míg folytatni tudjuk. Megbeszéltük a részleteket, szerződést kötöttünk a két ütemre és 2010 tavaszán folytatódhatott a munka. Az egyházközség figyelemmel kísérhette a műhelyben folyó munkálatokat. Így ismét olyan folyamatot nézhettünk meg, amit kevesen láthattak még, a sípöntés folyamatának egy részét. Az üzem látogatásakor megnézhettük a régi sípjainkat felújítás utáni állapotukban és a már elkészült új sípokat. Ezután megint a várakozás következett és az imádkozás. Hittük azt, hogy ha az Isten úgy gondolja, hogy az orgonafelújításunk jó dolog, akkor kapunk segítséget. Tudtuk, hogy nem az ölünkbe hullva, hanem kemény munkával. Próbáltunk támogatókat, pályázatokat felkutatni, de sajnos orgonafelújításra nem találtunk. Igaz, hogy megelőlegezték nekünk a munkát, de minél előbb szerettük volna kifizetni a tartozásunkat.
2011 márciusában elkezdődhetett a helyszíni munka, ismét nálunk dolgoztak a kedves orgonaépítők. A két ütem utolsó munkálatait végezték el, és nagyszombaton, mikor visszajöttek a harangok Rómából, akkor a felújított orgonánk szólalt meg.
A sok fáradozás végül gyümölcsöző lett. Jött a jó hír, hogy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumtól a központi költségvetetésből 10 millió forint támogatást kaptunk. Nagyon örültünk már azért is, mert nemcsak a II-III. ütem tartozását rendezhettük, hanem a IV. ütemet is megrendeltük. Elkészült az orgonánk!  Így az álmunk, az elképzelésünk valóra vált, nem úgy, ahogy mi gondoltuk, hanem, ahogy a Jóisten szerette volna. Köszönet és hála, mert mindent Neki köszönhetünk.