2011. SZEPTEMBER

Olvasói levél: a Szent Lukács Egyesület élménybeszámolója

Kedves Híveink!  A következő sorokban a Szent Lukács Egyesület élménybeszámolóját olvashatjuk. A Szent Lukács Egyesület egy egészségügyi egyesület, tagjai orvosok, nővérek és mindazok, akik az egészségügyben dolgoznak és Krisztus elkötelezettjei. Fogadjuk szeretettel és imával, hiszen sokat dolgoznak azért, hogy beteg embereket gyógyítsanak.
Az egyesület tagjai minden áldott nap elimádkoznak egy Üdvözlégyet, a Szent Lukács Egyesületért és tagjainak betegeiért. Röviden mondva: egymásért és betegeikért — gyógyulásukért és örök üdvösségükért! Tegyük mi is, megköszönve munkájukat!

EGYESÜLETÜNK RÉSZVÉTELE A KARIZMÁK EZ ÉVI ÜNNEPÉN

Az idén pünkösdhétfőn már sokadik alkalommal rendezte meg a Katolikus Ifjúsági Mozgalom (KIM) a Karizmák Ünnepét Máriaremetén csodálatos környezetben.
Évek óta elhangzik üléseinken, hogy bővíteni kellene tagságunk létszámát; lelkes, a krisztusi testi-lelki gyógyítás elvei iránt elkötelezett fiatalokkal kellene feltölteni apadozó sorainkat. Egy-egy ifjúsági lelkigyakorlat, találkozó, tömegeket megmozgató esemény alkalom lehet arra, hogy életjelet adjunk magunkról: bemutatkozzunk, érdeklődőket megszólítsunk, új tagokat nyerjünk meg és állítsunk magunk mellé vonzó programmal.
Kiváló ilyen alkalom volt a pünkösdhétfő Máriaremetén, ahol több ezren ünnepeltük együtt a Szentlélek hét ajándékát, felénk áradó kegyelmét. Szokás, hogy ezen a közösségi ünnepen a különböző lelkiségi mozgalmak, egyesületek, plébániák, szerzetesi közösségek egy-egy sátrat állítanak, és plakátokon, képeken, de élőszóban is bemutatják az Egyházban betöltött szerepüket, munkásságukat. Így lehetőség nyílik személyes kapcsolatfelvételre, megismerkedésre.
Hála Istennek, a Szent Kereszt Plébánia jóvoltából, Kerényi Lajos atya segítségével, az utolsó pillanatban sikerült elintéznünk, hogy Egyesületünk sátrat állíthasson. Korányi Katalin, Szathmáry Gábor és felesége, valamint Gerber Mónika és jómagam vettünk részt a szervezésben, a lebonyolításban és az érdeklődő zarándokok fogadásában illetőleg Egyesületünk programjának ismertetésében. Voltak szép számmal, akik nem is hallottak a Szent Lukács Egyesületről, viszont nagyon örültek, hogy egy ilyen egészségügyi egyesület tevékenységével színesíti az Egyház palettáját.
Lelkiekben megerősödve, a záró szentmise kegyelmeivel gazdagodva tértünk haza a máriaremetei kegyhelyről. Előttünk álló feladat, amiről már volt szó vezetőségi ülésen, hogy az őszi vagy tavaszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozón is be kellene mutatkoznunk.

Dr. Faragó István
fogszakorvos, hittanár