2011. SZEPTEMBER

ARANYMISE

Zoltán atya 2011. június 19-én a fél 11-es szentmise keretében tartotta aranymiséjét. Fél évszázada Isten szolgájaként dolgozik, melyből 30 év a diktatúra évei alatt telt el. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy az 50 évből több mint harminc évet egyházközösségünkben szolgált. Ígéretünkhöz híven most szeretnénk beszámolni az aranymiséről. Szeretnénk felidézni az ünnep legszebb, legmeghatóbb pillanatait, hogy akik nem tudtak részt venni az eseményen, most részesei lehessenek az ünnepi hangulatnak, akik pedig ott voltak a misén, azok újra átélhessék az aranymise felemelő érzéseit. Az ünnepi esemény fényét növelte, hogy megjelentek és szolgáltak a szentmisén Zoltán atya barátai, akik rendszeresen résztvevői a Balázs-áldáskor tartandó szertartáson. Az olvasmányt Szalóky Pál, a szentleckét Czigány György olvasta fel, míg a laudációban Dr. Bőzsöny Ferenc vett részt. A mise végén Szersén Gyula egy novellával köszöntötte az ünnepeltet. Templomunk énekkarának színvonalas énekei és Tálas Ernő operaénekes előadása tette teljessé az ünnepséget. Az ünnepélyes bevonulás után a köszöntések következtek. Kovács Kinga kezdte, aki a ministránsokat képviselte.

Kedves Zoltán atya!

A ministránsok nevében köszöntelek Téged.
Köszönjük a sok tartalmas és tanulságos prédikációt,
a szép egyházi énekeket és
azt a "varázsdobozt", amely soha nem fogy ki
finom cukrokból és csokikból, és amelyből minden ministránsnak jut
a szentmise után.
Teréz anya egyik idézetével folytatom köszöntésemet:

A csend gyümölcse az ima,
Az imádság gyümölcse a hit,
A hit gyümölcse a szeretet,
A szeretet gyümölcse a szolgálat.

Ezt a szolgálatot adja meg a Jóisten neked, még sok évig
egészségben, kegyelmekben, kitartásban itt, a mi templomunkban!

Isten áldjon, Zoltán atya!