2011. MÁRCIUS

VIRÁGOS KERT
Képek Assisi Szent Ferenc életéből

Egy kiváló színházi előadást ajánlok önöknek. Nagyon ritka hogy egy színház vallásos témájú darabot tűz a műsorára. Most ez történt. Az Új Színház, a Virágos kert című drámában, Assisi Szent Ferenc életét viszi színpadra drámai, szívszorító előadásban. Kedvcsinálónak a színház honlapján olvasható ajánlót közöljük, bízva abban, hogy sokak érdeklődését felkelti, és megnézik majd a színművet.

„…ha emlékeztek mindarra, amit beszédeimben hirdettem az embereknek és az állatoknak, nevezzétek ezeket az egyszerű szavakat „kis virágoknak” – és szórjátok őket az időbe, biztosan kihajtanak majd és megszépítik más szegények lelki életét!...”

Assisi Szent Ferenc kétségtelenül a legszeretetreméltóbb szent. „Krisztus mása”, a szegények trubadúrja, ihletett költő, magával ragadó prédikátor, misztikus rendalapító, a teremtett világ, az emberek, az állatok, a növények és az élettelen tárgyak alázatos tisztelője, aki bebizonyította, hogy lehet evangéliumi tisztaságban élni, hogy mások szolgálata és szeretete vezet minket a tökéletesedés útján az üdvösség felé, mert. „Mi egyéb vagyunk mi, mint Isten dalnokai és muzsikusai, akik lelki örömmel akarják megtölteni a szíveket!” Szent Ferenc tanítása és példája az elmúlt századokban semmit nem vesztett érvényéből, a környezetvédő mozgalmaktól a különböző karitatív szervezetekig számtalan társadalmi, illetve civil kezdeményezés meghatározó szellemi ihletője még ma is szerte a világban.
Michel de Ghelderode, világhírű belga drámaíró a szent halálának hétszáz éves évfordulójára írta művét 1926-ban flamand nyelven. Rendkívül expresszív, felkavaró mű, mely híven követi Szent Ferenc életének legfontosabb fordulatait, költői, gyakran szürrealista képekbe foglalja azokat, ugyanakkor kilépve a történetből szembesíti szinte minden mozzanatát saját korával és persze az Assisi Szent Ferenc köré szőtt legendáriummal is.
Az Új Színház társulata Magyarországon először vállalkozik e különleges, megrázó és kifejezetten lélekemelő mű bemutatására. Az előadás rendezője Szikora János. Assisi Szent Ferenc szerepében Száraz Dénest láthatja a közönség.