2011. HÚSVÉT

Boldoggá avatásra várva

Mi lesz Rómában e három nap alatt? Azt elképzelni is nagyon nehéz. Talán csak annak lehet róla valami halvány fogalma, aki részt vett már a Szent Péter téren egy audencián. Családommal, 3 évvel ezelőtt olyan szerencsés voltam, hogy részese lehettem egy ilyen szertartásnak. Szokásos májusi audencia volt, de a teret megtöltő mintegy 30.000 ember hatalmas nagy ünnepet, karnevált rendezett. Már a kezdés előtt két órával elfoglaltuk a helyünket, és ez az idő úgy repült el, mint egy pillanat. A világ minden pontjáról odasereglett zarándokok énekkel, tánccal, zenével köszöntötték a pápát. Volt ott mexikói népviseletbe öltözött tánc- és fúvószenekar, francia tűzoltózenekar, szólóénekesek, akik műsorukkal kedveskedtek a pápának. A teret szektorokra osztották fel, köztük út volt, hogy a „papamobilon” érkező Szentatya áldása mindenkihez elérjen, és hogy XVI. Benedek mindenkit köszönthessen. A szertartást az olaszon kívül még öt nyelven mondták el (angol, francia, spanyol, német, lengyel), aminek a végén mindenki saját nyelvén mondta el a Miatyánkot. Hatalmas élmény volt
Ha egy „mezei” audencián ilyen a hangulat, elképzelni sem tudom, hogy mi lesz ott májusban, amikor több százezer ember, akár millió is, örülni és ünnepelni érkezik Rómába.
Mi, itthon maradt hívek pedig kövessük az eseményeket a tévén vagy az interneten, örüljünk és ünnepeljünk, mert ha csak három napra is, de II. János Pál pápa „eggyé forraszt minden népet, s nemzetet”.
B. Miklós

Még sokan emlékszünk II. János Pál pápa utolsó virágvasárnapjára. Már nagyon gyenge volt, beszélni alig tudott, de még aznap akart szólni a Szent Péter téren várakozó híveknek. Az iroda ablaka elé tolták, mikrofont tettek elé, de hiába. Nem jött ki már hang a torkán. Lehetett látni a küzdő embert, aki még nagyon akar valamit közölni velünk, de már nem ment. Sírva feladta a kilátástalan küzdelmet. Vele sírtak a téren összegyűltek és mindazok, akik ezt látták. Most a boldoggá avatására váró pápa tiszteletére egy gondolatát, imáját közöljük, amit 2003-ban a családi keresztút végén mondott.
„Ne féljetek a szenvedéstől és a haláltól! Mivel Krisztus keresztje a szeretet és a megváltás jele, nem kell meglepődjetek azon, hogy a szeretet áldozatot követel. Ne féljetek tehát akkor, amikor a szeretet túl sokat követel! Ne féljetek akkor, amikor a szeretet áldozatot követel! Ne féljetek Krisztus keresztjétől! A kereszt az élet fája. Minden öröm és minden béke forrása. Ez volt az egyetlen mód Jézus számára, hogy eljusson a feltámadásra és a győzelemre. Az egyetlen mód számunkra is, hogy részt vegyünk az Ő életében, most és mindörökké.”

Ezen gondolatok jegyében kívánunk a plébános úr, a lelkiatyák és a képviselő-testület tagjainak nevében mindenkinek boldog, békés húsvéti ünnepeket!
Szerkesztőség