2011. HÚSVÉT

Isten kegyelméből folytatjuk...

2008 húsvétján azzal a címmel írtam az orgona felújításáról az újságunkba a cikket, hogy „ISTEN KEGYELMÉBŐL ELKEZDTÜK…"
Akkor húsvétkor hirdettük meg a sípválasztást, hogy a mi orgonánk tényleg a miénk, híveké legyen. A remény hajtott minket, és csodaként jöttek napról-napra a felajánlások, a sípválasztások. Amikor megszólalnak a sípok, mindenki meghallja a sok-sok hang közül a sajátját, és akkor öröm lesz a szívünkben, hogy ő is, te is, én is tettünk azért, hogy zengjen az orgona a templomban.

Mi is történt a három év alatt?
- A hívek segítségével lebontottuk a régi orgonánkat.
- Az orgonaépítők elszállították a felújításra kerülő sípokat, alkatrészeket.
- Amíg a műhelyben folyt a munka, addig mi készültünk az új orgonaszekrény fogadására (festés, takarítás).
- A legnagyobb élmény az orgonaműhely látogatása volt, hogy betekinthettünk az ott folyó nem mindennapi munkálatokba. Így végig tudtuk követni az orgonafelújítás folyamatát.
- Elkészült az orgonaszekrény, és megérkezett az új otthonába, az eredeti helyére, a karzat közepére.
- A helyszíni munkák után befejeződött az első ütem. Ez az ütem a leglátványosabb, mert helyére került az orgonaszekrény és a homlokzati sípok. Látványra olyan, mintha teljesen elkészült volna, de ahogy megszólalt, rögtön hallottuk, hogy ez még csak a kezdet. Csak a régi felújított sípok egy része szólalt meg.
- Ezután csak a remény maradt, mert sajnos pénzünk nem volt a folytatásra, de eltelt egy kis idő, és a Jóisten megsegített, és az anyagi támogatóink segítségével folytatódhatott a felújítás.
- 2010. januárjában megkezdődhettek a II. és III. ütem munkálatai: a komplett II. manual és az összes ajaksíp beépítésre került.
- A tavalyi évben lehetőséget kaptunk megnézni egy sípöntést, bizony nem mindennapi látványban volt részünk.
- 2011. március: elkezdődhetett a helyszíni munka, ismét nálunk dolgoztak a kedves orgonaépítők. A két ütem utolsó munkálatait végezték el, hogy nagyszombaton, ha visszajönnek a harangok Rómából, akkor a felújított orgonánk zengje bele az emberek szívébe, hogy FELTÁMADT KRISZTUS, ÖRVENDJÜNK!

Megragadom az alkalmat, és még egyszer megköszönöm mindenkinek, aki hitt abban, hogy a templomunk visszakaphatja a rég elvesztett orgonáját felújított szép formában, hogy segített ennek megvalósításában akár munkával, akár anyagi támogatással. Köszönöm az orgonaépítő társaságnak a bizalmat, hogy annak ellenére, hogy nem áll rendelkezésünkre az egész összeg: e két ütemre megépítették, és nagyszombatra megszólaltatták nekünk. Bízunk abban, hogy az imák meghallgatásra kerülnek, és nemcsak a már készen lévő munkát tudjuk finanszírozni, hanem a végleges befejezést is, a IV. ütemet, és az ünnepélyes orgonaszentelésen tudunk hálát adni.
Csákóy Ildikó