2010. OKTÓBER

Égi antennásnak kell lennünk

Szeptember 26-án volt a Szentírás vasárnapja, ahol megünnepeltük a Könyvek Könyvét, az egyetlen olyan írást, mely választ ad az élet legnehezebb, legfontosabb kérdéseire. A könyv, amit minden nap olvasnunk kéne, de lehet, hogy ebben gyengék vagyunk. Amelyet csak le kéne venni a könyvespolcról, hogy a lelkünket megnyugtathassuk, és hogy erőt meríthessünk belőle a nehéz napokra. A Szentírás vasárnapja alkalmából dr. Stella Leontin atya gondolatait közöljük, kinek köszönjük a tridumon tartott magas szintű lelkigyakorlatot.

A világhírű orvos és tudós, Dr. Sellye János Életünk és a stressz című könyvében mai nyelven fogalmazza meg mindazt, amit a Szentírásban olvasunk, mint jó tanácsokat egy rendezett és boldog életvitelre vonatkozóan. Tudományos kísérleteivel igazolta a Biblia elveit. „Az embert a saját stesszhormonjai megmérgezhetik…. Ha az élet során a stresszt nem is lehet elkerülni, az igenis módunkban áll, hogy ártalmas hatásait minimálisra csökkentjük... Ki tudja. hány fejfájást, gyomorfekélyt, szívtrombózist, hány depressziót, pánikbetegséget, hány bánatot és boldogtalanságot, értelmetlen idegességet okoz egyszerűen csak az, hogy hibás életelvek szerint élünk.”
Ha azonban tekintetünket felfelé a végtelen Nagyra, Istenre szegezzük, hétköznapi gondjaink eltörpülnek. Van egyfajta nyugalom és lelki béke, egyfajta félelemnélküliség, amit csak a hozzá való kapcsolódás nyújthat.
Jézus a mi nagy orvosunk, aki mindannyiunkat hív, hogy nála tegyük le életünk gondjait és terheit, nála és benne találjuk meg a végső megoldásokat. Meg akar tanítani a helyes életelvek szerint való élet titkára. Ezért a cél, amit ki kell tűznünk magunk elé legyen szép, igaz, szent és jó. Ahhoz pedig, hogy valóban célba is érjünk és hervadhatatlan koronát nyerjünk, nekünk is meg kell mindent tennünk. Meg kell hallani az Ő evangéliumi tanítását, meglátni környezetünk üzenetében a valós értékeket, kihallani a világ csatazajából az Istentől és embertől jövő jó szót.
Égi antennásnak kell lennünk! Az élet kuszaságában, az értékek elvesztésében, az iránytűnélküliségben, a fokozódó stresszhelyzetben erre egyre nagyobb szüksége van minden embernek. Vagy meghalljuk és meglátjuk, vagy örökre süketek és vakok maradunk.
 Nagy hatalma van a szóban rejlő erőnek. Az igaz, szép, vigasztaló szónak mindannyian koldusai vagyunk, mert felüdít, megtisztít és benső derűt, örömet ad. Sok körülöttünk a hamis, hazug és durva beszéd, ezért kell, hogy naponta az értelemhez és a szívhez szóló hiteles szó jusson el hozzánk, amiben megérezhetjük Isten végtelen, ajándékozó szeretetét. Beszélhet és írhat akárki az angyalok nyelvén, a legcsodásabb ékesszólás – Szent Pál szerint – mégiscsak a szeretet nyelvezete, annak végtelen dallama.