2010. KARÁCSONY

LELKIPÁSZTORI ÜZENETEK
EMMÁNUEL

4.    És ekkor az Ige testté lőn. Az angyal világosan szól az édesanyajelölthöz, Máriához: „Fiad fog születni a Szentlélek által. Nagy lesz ő, a Magasságbeli Fiának nevezik”(Lk. 1,26-38) Azt is közölte az angyal, hogy Emmánuelnek hívják majd a Születettet, ami annyit jelent: Velünk az Isten. És az Ige valóban megszületik. „Mialatt csend borult mindenre, és az éjszaka sietős útja közepén tartott, mindenható Igéd, Urunk, királyi trónjáról eljött közénk.”(Bölcs.18, 14-15)

IME: A KARÁCSONY TEOLÓGIÁJA!

Immár itt van köztünk a Megváltó. Mi a tennivalónk nekünk keresztényeknek?  Te keresztény!
- Készítsd elő az Ő útját önmagadban, családodban, nemzetedben!
- Ismerd meg gondolatait! Rendszeresen olvasd a Bibliát! Gyermekeidet taníttasd hittanra!
- Tanuld Isten végtelen szeretetét! Nem lehetsz ünneprontó soha, főleg karácsonykor.
- Szerezz sok-sok örömet! Keress fel szegényeket, elhagyott öreget, beteget!
- Legyél jó emberkezelő és szerethető! Találkozz Jézussal többször is! Gyónj, áldozz rendszeresen, főképpen karácsonykor!
Kegyelmekben és szeretetben gazdag legyen karácsonyod, és sugározd a végtelenül szerető, áldott Megváltót!
Lajos atya