2010. JÚNIUS

TRIANON
ÁLLANDÓ MEGMÁSÍTHATÓSÁG!

90 év után nagyon nehéz valamit is kezdeni az agyonhallgatott igazságtalansággal. Egy kis előrelépés, hogy végre nyíltan is lehet beszélni róla. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy az eredeti "egységet", azt a régit, azt a varázslatost már ugyanúgy visszaállítani lehetetlenség. Igen, mert 90 éve folyik az elcsatolt területeken a magyartalanítás, a kiábrándítás és a feledésbe tiprás. Erdélyi, kárpátaljai városokban járva szomorúan kellett tapasztalnom, hogy drámaian fogy a magyarok száma. A statisztikák is erről számolnak be. Munkács, Kolozsvár, Szabadka ősi magyar városok lassan elárvulnak. Az ellenséges erők áttelepítenek, elkedvetlenítenek, jogoktól fosztanak meg, ezer és ezer akadályt állítanak. Talán egyedül csak a székely nép nem hagyja magát, bár a szégyenletes december 5-e ott is ejtett sebeket. Mégsem szabad elkeserednünk! Hiszen ahogyan a költő énekli, "nincs veszve bármi sors alatt, ki el nem csüggedett." (Vörösmarty Mihály) A magyar nép nem egykönnyen megalkuvó. Égi erők birtokában mindig talpra tud állni. Talál megoldást az életben maradáshoz. Biztató jelek, reményteljes törekvések most sem hiányoznak. Néhányat felsorolnék ezekből:
1.) Roppant idétlen és drámai volt a kettős állampolgárság megtagadása: akkor december  5-én. Pár év távlatából lemérhető, hogy ez az árulás, nem az igazi magyarok, hanem az ellenségek részéről, nem kis népességcsökkenést eredményezett a magyar lakosság körében. A fiatal családok, szülők kedvüket vesztették vélvén, hogyha még az anyaországban is így állnak hozzá e nagy horderejű kérdéshez, nincs értelme magyar gyerekeket szülni.
Azóta váratlan és nagyon boldogító fordulat következett be. Hiszem, hogy megvalósulhat a magyar állampolgársághoz való könnyű hozzájutás. Ha aztán minél több magyar születik, annál nagyobb esélyünk lesz a Trianon felszámolásához. Egyre több jogcímet szerzünk régi nagyszerű területeink visszaszerzéséhez. Ezek természetesen igen nagy távlatú elgondolások.