2010. DECEMBER

Leleplezték a világ legnagyobb Jézus-szobrát

Krisztus Király ünnepén, több száz hívő jelenlétében felszentelték vasárnap a nyugat-lengyelországi
Swiebodzin városánál emelt Krisztus-szobrot, amely készítői szerint a legmagasabb ilyen alkotás a világon. Az öt éven át készített Jézus-szobor felállítását november elején fejezték be. A vallási énekeket daloló hívők transzparensekkel érkeztek a szertartásra. Az egyiken az a szöveg volt olvasható, hogy „A világegyetem királya, Jézus”, egy másikon pedig az, hogy a „Királyok királya".
A teljes egészében fehér színű, a kezét széttáró szobor 33 métere jelképezi Jézus életéveit, amelyhez még hozzájön a két méter magas aranykorona, amellyel együtt 36 méteres lett az alkotás, a talapzatot nem számítva. Mindehhez még hozzáveszik azt a mesterséges dombot is, amelyre a szobrot felállították, így az egész mű több mint 51 méteres.
Az eddigi legmagasabb Jézus-szobor Bolíviában található. Az 1994-ben leleplezett Cristo de la Concordia a talapzat nélkül 34,2 méter magasan áll Cochabamba városánál. A világ legismertebb, és évtizedekig a világ legmagasabb Jézus-szobrának számító Rio de Janeiró-i Megváltó Jézus harminc méter magas, a talapzata nélkül.
BM (forrás: Új szó)