2010. DECEMBER

Akikre büszke a főváros!

Ezúttal tizennégyen vették át a Budapest díszpolgára címet: az elismerést Albert Flórián labdarúgó, Demjén Ferenc zeneszerző, Donáth László evangélikus lelkész, Lázár Egon gazdasági tanácsadó, Miklósa Erika operaénekes, Nádas Péter író, néhai Polgár László operaénekes, Snétberger Ferenc gitárművész, Szörényi Levente zeneszerző, előadóművész, Török Ferenc öttusázó, Ungvári Tamás író, műfordító és Zsámbéki Gábor színházigazgató, rendező. Ugyancsak most vette át a címet Kárpáti György vízilabdázó és Grosics Gyula is.
Budapest Főváros Közgyűlése Budapestért díjat adományozott
DR. KERÉNYI LAJOS piarista plébános részére a betegeknek nyújtott testi-lelki vigaszért, ifjúsági lelkipásztorként betöltött jelentős szerepéért.
További két egyházi vonatkozású díjazott kapta még kitüntetést:
DR. VARJÚ IMRE kanonok részére a fővárosiakért végzett áldozatos szellemi és lelki munkájáért, a Mátyás-templom felújításában betöltött kiemelkedő szerepéért, Budapestért, a SAPIENTIA SZERZETESI HITTUDOMÁNYI FŐISKOLÁNAK a teológusképzés területén kifejtett egy évtizedes kiemelkedő tevékenységéért Pro Urbe Budapest  Díjat adományoztak, melyet a főiskola tanszékvezető rektora, Orosz Lóránt OFM atya vett át.
Az ünnepség színvonalát Garai Gábor: Gyönyörűségem s gyötrelmem Budapest című versének csodálatos előadása és a Kodály Kórus hangulatos dalai emelték.

Bödőné Kerényi Tünde