2010. HÚSVÉT

II. János Pál pápa közbenjárásának csodája

1991. aug. 16-20-ig Magyarországra látogatott II. János Pál pápa. Már akkor, első látogatása alkalmával, mely Budapest Hősök terén volt, annyira szívembe zártam, hogy ettől kezdve minden nap egy tized rózsafüzért imádkoztam érte. 2006-ban szürke hályoggal műtöttek. Műtét után közölte velem dr. G. Katalin főorvos asszony, hogy meszes a szemem, és az vaksághoz vezet. A vakok és gyengén látóktól is kaptam értesítést, hogy bármire szükségem van, jelentkezzek. Csodálatos módon kisméretű bibliát is képes voltam szemüveg nélkül olvasni. Ezen nagyon elcsodálkozott a főorvos asszony. Amikor visszamentem a műtős orvoshoz kontrollra, teljesen megdöbbent, és különböző olvasási gyakorlatokat adott, mivel nem tudta elhinni, hogy a szememmel teljesen jól látok. Közben elküldött a feletteséhez a Tömő utcai Országos Központi Intézet Ambulanciájára, ahol dr. P. András főorvosnál szintén meglepődtek a látásomon. Mindenhol hitvallást tettem a pápa csodájáról. A benne való hitemnek köszönhetem látásomat. Meg vagyok ugyanis győződve róla, hogy közbenjárása segített. Hittel kértem és teljes ráhagyatkozással, hogy most Ő segítsen rajtam, és úgy lássak, ahogy műtét után láttam. Műtős orvosom tudomásomra hozta, hogy most már lehet segíteni a meszesedésen, egy injekciót kell a szemgolyóba adni /Lucentes kezelés/. Nagy dilemmát okozott nekem, hogy a pápa eddig segített és láttam, akkor most merjem-e igénybe venni. Csak az ima erejében bíztam. Fiam azt tanácsolta: „Menj el a kezelésre!”.  Előtte még „megbeszéltem” a pápával, neki mi a véleménye, hiszen látok, de végén elmentem a megadott időpontra. Mikor megvizsgált az orvos, nagyon csodálkozott a látásomon. Kijelentette, nincs szükségem a lucentes kezelésre, mert a meszesedés eloszlott. A jó Isten megadta II. János Pál pápának, hogy segítsen rajtam két csodával, és így mutassa meg benne való hitem erejét. Az első csoda, hogy meszesedéssel is láttam, a második csoda, hogy nem engedett semmiféle beavatkozást. Orvosom, akiről megtudtam, hogy nem hívő, kénytelen volt elhinni, természetfeletti csodával áll szemben. Be is ismerte, „ez tényleg csoda”. A rendelőben két dolgozó is kérte imáimat. Az egyik beteg húgáért, aki eddig hitt, de most a betegsége miatt probléma van a hitével. Ő is könyörgően nézett rám, érte is imádkozzam hitetlensége miatt. Megígértem neki, hogy a hit kegyelméért imádkozom.
Köszönöm drága Szentatyámnak, II. János Pál pápának, hogy méltatlan szolgájáért közbenjárt, én továbbra is imádkozom mielőbbi szentté avatásáért.
Dné